Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü!


29 Kasım 2020 Pazar 08:00
Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü!

Snapchat ile mobil uygulamalarda yerini almaya başlayan hikayeler özelliği son olarak Twitter’a “Fleets” adıyla gelmişti. Neredeyse her sosyal medya platformunda gördüğümüz özellik, dijital müzik servisi Spotify’a da geliyor. 2019 yılının Ağustos ayında geleceği onaylanan Spotify hikayeler özelliği, ilk defa bazı kullanıcılar tarafından erişilebilir oldu.

Spotify hikayeler özelliği test aşamasında

Hikayeler özelliğini artık sosyal medya ile alakası olmayan uygulamalarda bile görmeye başladık diyebiliriz. Paylaşıldıktan 24 saat sonra kaybolan içerikler paylaşmaya yarayan özellik dijital müzik servisi Spotify’a geliyor. Doğrulanmış bir Twitter hesabına sahip oyun yayıncısı paylaştığı tweet ile hikayeler özelliğini video olarak gösterdi. Videoda Spotify tarafından hazırlanan bir çalma listesi için oluşturulmuş hikayeleri görüyoruz.

Spotify hikayeler özelliği şu an sadece çalma listesinde görünmüş olsa muhtemelen sanatçılar tarafından da kullanılabilir hale getirilecektir. Özellik şu an için sadece küçük bir kullanıcı kesimi için yayımlanmış olmalı, aynı çalma listesine giden kullanıcılar hikayeleri göremediğini belirtmiş. Hikayelerin ne zaman herkes tarafından kullanılabilir olacağı bilinmiyor. Ne zaman yayımlanacağı bilinmediği gibi kimler tarafından nasıl kullanılabileceği de bilinmiyor.

Spotify gibi bir uygulamada hikayelerin ne kadar gerekli olduğu ise bir tartışma konusu. Zaten tweet’i paylaşan kişi de bu akımın durması gerektiğini ifade etmekten kaçınmamış. Sizler bu yeniliği ne kadar gerekli buluyorsunuz?
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Önce pc’de olan arkadaşlarımın ne dinlediğini görme özelliğini telefona getirsinler, ya da birlikte dinleme özelliğini getirsinler, ya da biraz daha yatırım yapıp Türkçe şarkılara da doğru düzgün lyrics eklesinler. Story özelliği saçmaaa

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Önce altyazılar kesinti olmadan eklensin
Daha eksik bir süri özellik var

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bende var hikaye özelliği

" Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify hikayeler özelliği ilk kez göründü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık