Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek


28 Ocak 2020 Salı 13:45
Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek

Spotify, popüler bir müzik ve podcast dinleme platformu olarak karşımıza çıkıyor. Yeni eklenecek özellik ile Spotify Instagram Hikayeler için kısa videolar paylaşabilir hale gelebileceksiniz! Bildiğiniz gibi Instagram Hikayeler, gönderi sayfasındaki paylaşımlardan daha aktif olarak kullanılıyor.

Spotify Instagram Hikayeler’inde hareketlenmeye gidiyor

Bu nedenle birçok şirkette kullanılan bu popüler özelliğe kendini entegre etmek için uğraşıyor. Spotify da bu uğraşın bir sonucu olarak yakın zaman önce platformda dinlediğiniz müziklerin albüm kapaklarıyla beraber, Instagram Hikayeler’inizde paylaşmanızı sağlayan özellik devreye sokmuştu.

Söz konusu özelliğe ek olarak, olumlu geri dönüşler alan Spotify, yeni bir özelliğin beta testelerine başladı. Bu özellik ile beraber Hikayeler’de paylaştığınız parçaların artık yalnızca albüm kapakları olmayacak. Bunun yanında, Spotify’dan Instagram’a ekleyeceğiniz Canvas’lar artık kısa bir video klip şeklinde hareketli hale geliyor olacak.

Canvas özelliğinin geliştirilme betasında olan süreç yalnızca iOS’teki ‘’Spotify for Artists’’ uygulamasını kullanan içerik oluşturucular tarafından kullanılabilir durumda olsa da ilerleyen günlerde belki de son kullanıcıya da ulaşır. Etkileşimi artırmak için böyle bir özellik geliştirildiğinin altını çizen şirketin, yalnızca albüm kapaklı Canvas Hikayeler’inde bile parça paylaşımlarını yüzde 200’e kadar artırdığının altını çiziyor.

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi özellik şu an için yalnızca iOS’teki  ‘’Spotify for Artists’’ için sunuluyor. Android versiyonu için de çalışmalarını sürdüren Spotify’ın bu özelliği beta’dan çıkartıp herkesin kullanımına açıp açmayacağını henüz bilmiyoruz.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  ya bunu şu apple kendi muzik programında yapsa bari ya

" Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, Instagram hikayelerinde hareketlenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur? Dişçi korkusu tarih olacak! Dijital dişçi nasıl olunur?
 2. 2 Elon Musk Türkiye'ye çalışacak! Elon Musk Türkiye'ye çalışacak!
 3. 3 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik! 49 TL'ye Apple'ı kandıran klavyeyi denedik!
 4. 4 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020 Bilgisayar hızlandırma ve FPS artırma yöntemleri 2020
 5. 5 Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın! Tosla ile bankasız, komisyonsuz para gönderin, alın!
 6. 6 Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk! Satılmayan Huawei P40 Pro Plus'ı bulduk!
 7. 7 Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı Evi diskoya çeviren MSI GE66 oyuncu bilgisayarı
 8. 8 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7 e-SIM müjdesi geldi! - Apple gündemi #7
 9. 9 Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik! Instagram profile bakanlar uygulamasını denedik!
 10. 10 Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video) Türkiye, Koronavirüs aşısı yapabilecek mi? (Video)