Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!


10 Ekim 2020 Cumartesi 17:00
Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!

Bilindiği gibi Eylül ayında iOS 14 kullanıcılar ile buluştu ve yeni gelen özelliklerden birisi olan widget çok beğenildi. Bunun üzerine Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!

Bu özellik şimdi en son Spotify beta sürümünde test ediliyor

Spotify, iOS için çok fazla tercih edileceği düşünülen widget’ı test ediyor. Şimdilik bu özellik sadece Spotify beta’nın TestFlight kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

9to5Mac tarafından edinilen bilgiye göre: Bu özellik için yerel destek Spotify beta sürümünde ortaya çıktı. 9to5Mac okuru Yo Nel tarafından fark edilen, Spotify’ın iOS ana ekran widget uygulamasını detaylı araştırdılar. Araştırmaların sonucunda, küçük ve orta olmak üzere iki boyut içeriyor ve iOS 14 yayınlandığı andan itibaren mevcut olan Apple Music widget’larına benziyor.

Sızıntılardaki görseller, Spotify’ın en azından küçük ve orta boyutlarda birkaç farklı boyutta widget üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Henüz en büyük widget boyutuna sahip herhangi bir görsel görünmüyor.

Spotify iOS 14 widget özelliği TestFlight kullanıcıları için Spotify beta sürümünde mevcut olsa da, özellik henüz diğer kullanıcılar tarafında mevcut değil.

Belirtildiği gibi parçaları oynatmak, duraklatmak veya atlamak için ‘Şu Anda Oynatılıyor’ kontrol çubuğu yok gibi duruyor. Widget, işlevsellik açısından Apple’ın kendi Apple Music widget’ına benziyor denilebilir ve muhtemelen müzik veya podcast’ler için sanatçıların eserleriyle doldurulacak kutular gösteriliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple müziği ileri geri sarma yani kontrol çubuğu işlevini kabul etmiyor widget’larda sadece salt okunur olarak izin veriyor Spotify da bu izin doğrultusunda izin veriyor

" Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik! iPhone 12 kamerasını doğal ortamda test ettik!
 2. 2 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor? 1+1'i 3 yapan şirket eLogo neler yapıyor?
 3. 3 Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti! Netflix'i daha keyifli hale getiren 10 eklenti!
 4. 4 iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır? iPhone 12, 6.000 TL'ye nasıl alınır?
 5. 5 Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği Girişimciler sahnede! İşte Big Bang 2020 etkinliği
 6. 6 Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik Hayat kurtaran AFAD deprem çantasını inceledik
 7. 7 Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme! Anker PowerPort III Nano adaptör inceleme!
 8. 8 AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video) AFAD hangi teknolojileri kullanıyor? (Video)
 9. 9 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 10. 10 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?