Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!


10 Ekim 2020 Cumartesi 17:00
Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!

Bilindiği gibi Eylül ayında iOS 14 kullanıcılar ile buluştu ve yeni gelen özelliklerden birisi olan widget çok beğenildi. Bunun üzerine Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!

Bu özellik şimdi en son Spotify beta sürümünde test ediliyor

Spotify, iOS için çok fazla tercih edileceği düşünülen widget’ı test ediyor. Şimdilik bu özellik sadece Spotify beta’nın TestFlight kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor.

9to5Mac tarafından edinilen bilgiye göre: Bu özellik için yerel destek Spotify beta sürümünde ortaya çıktı. 9to5Mac okuru Yo Nel tarafından fark edilen, Spotify’ın iOS ana ekran widget uygulamasını detaylı araştırdılar. Araştırmaların sonucunda, küçük ve orta olmak üzere iki boyut içeriyor ve iOS 14 yayınlandığı andan itibaren mevcut olan Apple Music widget’larına benziyor.

Sızıntılardaki görseller, Spotify’ın en azından küçük ve orta boyutlarda birkaç farklı boyutta widget üzerinde çalıştığını ortaya koyuyor. Henüz en büyük widget boyutuna sahip herhangi bir görsel görünmüyor.

Spotify iOS 14 widget özelliği TestFlight kullanıcıları için Spotify beta sürümünde mevcut olsa da, özellik henüz diğer kullanıcılar tarafında mevcut değil.

Belirtildiği gibi parçaları oynatmak, duraklatmak veya atlamak için ‘Şu Anda Oynatılıyor’ kontrol çubuğu yok gibi duruyor. Widget, işlevsellik açısından Apple’ın kendi Apple Music widget’ına benziyor denilebilir ve muhtemelen müzik veya podcast’ler için sanatçıların eserleriyle doldurulacak kutular gösteriliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Apple müziği ileri geri sarma yani kontrol çubuğu işlevini kabul etmiyor widget’larda sadece salt okunur olarak izin veriyor Spotify da bu izin doğrultusunda izin veriyor

" Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, iOS 14 için widget denemesine başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
 10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?