Spotify çocuklara özel müzik uygulaması geliştirdi


12 Şubat 2020 Çarşamba 08:00

Çevrimiçi müzik ve podcast servisi Spotify, daha fazla kişiye ulaşmak için yeni bir uygulama geliştirdi. Çocuklara hitap edecek olan Spotify Kids uygulaması, ebeveynlerin kontrolünde çalışacak. Uygulamanın yakında Türkiye’de de hizmete sunulması bekleniyor.

Bünyesinde onlarca podcast ve müzik barındıran İsveç merkezli şirket, Spotify Kids uygulamasıyla üç ve üzeri yaştaki çocuklara uygun içerikler sunacak.  Spotify editörleri tarafından seçilen şarkılar ve hikayelerle çocuk dostu bir ses alanı oluşturulması hedefleniyor.

Spotify Kids uygulaması hangi özellikleri sağlayacak?

Çocuklar, çizgi karakterlerden oluşan herhangi bir avatarı seçebilecek. Beğenilen şarkılar, kütüphaneye eklenebilecek. Başlangıçta uygulamada dikkatlice seçilmiş yaklaşık 8 bin parça olacak. Çocuklara yaş gruplarına özgü müzikler sunulacak. Ebeveynler, çocuklarının hangi kategoriler için uygun olduğunu seçebilecek. Uygulamanın rengi de özelleştirilebilir olacak.

Şimdilik uygulamanın beta versiyonu mevcut ve sadece Avustralya, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta kullanılabiliyor. Spotify Kids, Premium Aile paketi sahipleri tarafından indirilebiliyor; bunun için ekstra bir ücret de istenmiyor. Google Play Store ve App Store’da bulunan uygulama indirildikten sonra kullanıcı adıyla giriş yapılıyor.

Spotify’ın premium iş ekibinden Alex Norström, “Spotify Kids, genç dinleyicilerimizin yaşam boyu müzik ve hikayelere olan sevgisine başlayabilecekleri ses, şekil ve renkle dolu kişiselleştirilmiş bir dünyadır.” ifadesini kullandı.

Ebeveynler, söz konusu uygulama sayesinde çocukların hangi içerikleri kullanacağına karar verebilecek. Böylelikle, onlar için daha güvenli bir alan oluşturulacak. Ülkemizde henüz kullanımda olmayan Spotify Kids’in yakın zamanda hizmete sunulması bekleniyor.
yazarCahid Atik

İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü mezunu. Aynı bölümde özel öğrenci statüsünde yüksek lisans dersleri aldı. Özellikle bu alana ilişkin gelişmeleri yakından takip ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify çocuklara özel müzik uygulaması geliştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify çocuklara özel müzik uygulaması geliştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify çocuklara özel müzik uygulaması geliştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
  2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
  3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!