Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme


27 Haziran 2019 Perşembe 10:15
Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme

Spotify’ın 2017 yılında satın aldığı müzik ve podcast yazılımı Soundtrap, kendi ücretsiz versiyonunda daha çok proje üretilmesini kolaylaştıracak bir işe imza attı. Bundan böyle, bu proje sayesinde çalışmalarınızda kullanabileceğiniz müzik sayısı iki katına çıktı.

Spotify müzik yazılımı kullanımını artırmak istiyor

Bu karardan önce Soundtrap’in ücretsiz versiyonunu kullananlar, tek seferde beş projeyi birden depolayabiliyorlardı. Bu sınır, ortadan kalktı. Sınırsız depolama olanağının yanı sıra, paralı sürümü kullanmayan kullanıcıların erişebileceği müzik sayısı da iki katına yükseltildi: 210 enstrüman aracı ve 2210 döngü. (Sürekli devam eden melodi)

Spotify müzik yazılımı

Soundtrap yine de daha fazla döngü, enstrüman ve özel melodi düzenlemeleri içeren ücretli abonelikler (müzisyenler için istenen fiyat ayda en az 7.99 dolar iken podcast yayınları için istenen ücret ise aylık en az 11.99 dolar) sunmaya devam ediyor. Kısacası, fiyatlarda herhangi bir değişiklik yok.

Firmanın kurucu ortağı ve genel müdürü Per Emanuelsson, insanların kendileri gibi düşünmeyeceğini tahmin ederek şunları söyledi: “Ücretsiz versiyonumuza daha fazla özellik ekleyerek Audacity gibi diğer ücretsiz ve benzer yazılımları kullananları kendimize çekmek ve sonunda bu kullanıcılardan bazılarını bize ödeme yapan müşterilere dönüştürmek gibi bir ticari plan yaptığımızı düşünebilirsiniz. Peki, bu asıl sebep bu mu? Hayır, değil. Bu değişimin daha basit bir nedeni var.”

Ücretsiz Spotify yazılımı

Ücretsiz Spotify yazılımı Soundtrap daha fazla insan istiyor

Soundtrap yöneticileri, müzik ve podcast yayını üretmenin herkes için erişilebilir bir aktivite olmasını istiyor. Emanuelsson, bireylerin kendisini anlamasını arzuluyor. Yaratıcı olmak isteyen ancak daha önce bir fırsat bulamayan kişilerin yaratıcı olmaları adına onlara bir fırsat tanıdığını düşünen kurucu ortak, olumlu düşünüyor. Zira kendisinin ücretsiz sürümün sunduğu fırsatları fazlalaştıran iş modeline olan inancı tam. Spotify da bu karardan çok memnun.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’ın podcast yazılımı için sevindirici gelişme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "