Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor


15 Temmuz 2020 Çarşamba 09:00
Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor

Popüler uygulama Spotify, şimdi de podcastler için popüler olanları öne çıkartacak bir özellik ekliyor. Geçen yıldan beri podcast sayısında ve dinlenmesinde önemli bir artış yakalayan Spotify, artık popüler podcastleri sizlere bir çalma listesi şeklinde sunulacak. Spotify En Popüler Podcast ve Trend Podcast listelerini sunuyor.

Spotify En Popüler Podcast ve Trend Podcast çalma listeleri

Spotify’ın yeni En Popüler Podcast ve Trend Podcast listeleri sayesinde kullanıcılar tıpkı şarkı listelerini gördüğü gibi bu listeleri de görmüş olacak. Şu an için toplamda 26 ülkede hem iOS hem de Android kullanıcıları için sunulan bu özellik, ilerleyen günlerde diğer bölgelere de yayılacak deniyor.

Spotify En Populer Podcast-Spotify Trend Podcast

Spotify Charts olarak adlandırılan bu özellik henüz Türkiye’deki kullanıcılara sunulmuş değil. Brezilya, Avustralya, Almanya, Meksika, İsveç, İngiltere ve ABD dahil olmak üzere bazı ülkelerde kullanıcılar bu özelliğe ulaşabiliyor.

Platformda şu anda 1 milyonun üzerinde podcast bölümü var ve bunları dinleyen milyonlarca kullanıcı. Bu sebeple daha fazla kullanıcıya ulaşmak amacıyla şirket popüler podcast yayınlarını ön plana çıkartmak istiyor.

Kısmen dinleyici sayılarındaki büyüme hızına dayanan trend podcastler, 50 yükselen yayını içeriyor. En popüler podcsatler ise, genel olarak en popüler 200 yayından oluşacak ve bölgeye göre yerelleştirilecek. Halihazırda benzer bir şekilde bulunan ancak daha da fonksiyonel hale gelecek olan popüler başlığı, bazı bölgelerde iş, komedi ve teknoloji gibi kategorilere ayrılacak. Hizmet sürekli güncellenecek.

Spotify, içerik oluşturucular için de bu özelliği genişletecek. Podcast’ler için şirket, yayınların ne zaman listeye girdiğini kullanıcılara bildirecek.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, popüler olanlar için yeni özellik ekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
  2. 2 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
  3. 3 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
  4. 4 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
  5. 5 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
  6. 6 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
  7. 7 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
  8. 8 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
  9. 9 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64
  10. 10 Cem Yılmaz'ın sevdiği TV: LG Galeri Tasarımı GX OLED TV Cem Yılmaz'ın sevdiği TV: LG Galeri Tasarımı GX OLED TV