Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir


06 Eylül 2020 Pazar 12:47
Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir

Spotify yeni özellikler ekleyerek platformun milyonluk kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Şimdi ise yeni aldığı bir patent ile Spotify videolu içerik paylaşımı gibi bir özellik sunabilir. Zaten şu anda TikTok ve Snapchat gibi platformlarda yer alan bu özellik benzeri Spotify patenti, kullanıcıların müziğe eklenen kısa biçimli “video anlarını” paylaşmalarına olanak tanıyacak gibi duruyor.

Spotify videolu içerik paylaşımı özelliği TikTok benzeri mi?

Hikâyeler özelliğine ilgi duyan kullanıcılar, Instagram’ın Reels özelliği ile birlikte kısa videolu içerikler paylaşmaya bayılıyor. Hâl böyle olunca Spotify da kullanıcıların videolu olarak anlarını paylaşması için çalışmalarını sürdürüyor.

Popüler platform kısa süre önce videolu podcast’leri tanıtmıştı. Müzik videoları da dahil olmak üzere sanatçıların görsel ve işitsel zenginliğini artırmayı hedefleyen özellik şimdi Spotify’ın geneline yayılıyor.

Patentin detaylarında ise Spotify’ın medya sunucularından seçip kendi videolarına uygulayabildikleri TikTok benzeri bir ekosistem için bir çerçeve oluşturuyor olması yatıyor. Bu videoları paylaşma yeteneği, başkalarının aynı anda çalan şarkının adını ve sanatçıyı görmesine olanak tanıyacak.

Sistem, bir kullanıcının, bir video anı oluşturmak üzere, medya içeriğinin, şarkı verilerinin ve bir ses klibi ile ilişkili bir şarkının müziğin veya diğer medya içeriği oluşturmayı sağlıyor. Bunun yanında oluşturulan müziklerin, video ile ilişkilendirmesine olanak tanıyor. Bu şekilde tanımlandığında TikTok’taki kısa videolar akla geliyor. İlerleyen günlerde özellik hakkında daha detaylı bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  YT music e gecme vakti gelmiş

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Taklidler aslını yüceltir

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Neyse en azından paralı toxic kitle az olur umarım

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  piyasanın tek derdi tiktok olmuş

" Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify, TikTok’a rakip olacak bir özelliğe kavuşabilir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
 2. 2 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
 3. 3 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
 4. 4 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
 5. 5 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!
 6. 6 Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme! Uygun fiyatlı Logitech G102 Lightsync inceleme!
 7. 7 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 8. 8 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 9. 9 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 10. 10 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!