Spotify rekor kullanıcı sayısını açıkladı!


29 Temmuz 2020 Çarşamba 15:30
Spotify rekor kullanıcı sayısını açıkladı!

Dünyanın en popüler sosyal ağları arasında yer alan Spotify, corona virüsü salgını sürecinde kazanan şirketler arasında yer aldı. İnsanlar evde karantinada geçirdikleri zamanı daha neşeli ve eğlenceli hale getirmek adına Spotify’a başvurdular ve yeni abonelikler satın aldılar. Şirket corona virüsü sonrası yeni verilerini paylaştı. Spotify kullanıcı sayısı ile dikkat çekiyor. İşte konu hakkındaki detaylar:

Spotify kullanıcı sayısı katlanarak artıyor

Yakın zaman önce podcast tarafında yeni bir atılım yapan Spotify, videolu podcast yayınları için kolları sıvadı. Bununla da yetinmeyen şirket, kullanıcıların podcast alışkanlığı kazanması için sosyal medyada paylaşılabilir podcast alıntılarını da test etmeye başladı. Podcast tarafında harıl harıl çalışan Spotify’in corona virüsü karnesi ise oldukça başarılıydı.

Şimdi ise başarılı şirket corona virüsü salgınıyla birlikte yaşamayı öğrenen insanların platforma olan ilgisinin de azaldığını söylüyor. Aktif Spotify kullanıcı sayısı 299 milyonu aşarken, yeni verilerle ”corona virüsü hareketliliğinin” olmadığı vurgulanmış oluyor.

Spotify kullanıcı sayısı

Yine de şirket bu kullanıcıların yaklaşık 139 milyonunun ücretli abonelik aldığını söylüyor. Spotify’ın insanların işlerine ve normal yaşamlarına dönmesiyle birlikte araç içi dinleme istatistiklerinde yüzde 10’luk artış bildiriliyor. Şirketin en hızlı yükselen ve reklam gelirleri noktasında da dikkat çeken servisi ise podcast oluyor. Podcast dinleyicileri yüzde 21 oranında artış göstermiş durumda.

Spotify’ı söz konusu veriler mutlu etmiyor olsa gerek ki attığı yeni indirimli planlar ile daha fazla ücretli abonelik alacak kullanıcıyı bünyesinde toparlamaya çalışıyor. Spotify kullanıyor musunuz? Şirketin attığı bu yeni adımları doğru buluyor musunuz? Yorumlarda bizimle görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 ay önce

Kapak gorseli muthis. Spotify her ne yayinladiysa dikkat cekiyor hakkaten.

" Spotify rekor kullanıcı sayısını açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify rekor kullanıcı sayısını açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify rekor kullanıcı sayısını açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!