Spotify yeni öneri sistemini test ediyor


18 Aralık 2019 Çarşamba 23:00
Spotify yeni öneri sistemini test ediyor

Müzik platformları daha çok kullanıcıya ulaşabilmek için yeni yöntemler deniyor. YouTube Music platformunun Discover Mix hamlesinden sonra Spotify, Tastebuds sistemini test etmeye başladı.

Spotify, Tastebuds adını verdiği öneri sistemini test ediyor

Pazar payını artırmak isteyen firma, rakiplerinden sıyrılabilmek için sistemine yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni öneri sistemini test eden şirket, bu özellik sayesinde kullanıcıların sosyalleşmesini de sağlayacak.

Spotify, yeni öneri sistemi olan TasteBuds özelliğini test ediyor

Geçtiğimiz aylarda yolculuk esnasında dinleyebileceğiniz müzik öneri sistemini duyuran şirketin yeni bir öneri sistemi üzerine çalıştığı ortaya çıktı. Tastebuds, birkaç yıl önce Spotify için yazılmış bir uygulama. Şirketin yeni özelliğini uygulamayı satın alarak duyuracağı tahmin ediliyor. Aksi takdirde şirketin özelliğin ismini değiştirmesi gerekiyor.

Yeni gelecek olan öneri sistemi, müzik zevkine güvendiğiniz arkadaşlarınız tarafından önerilen şarkılara göre şekilleniyor. Uygulama üzerinden arkadaş olarak eklediğiniz kişileri bu listeye dahil edebiliyorsunuz.

Spotify yeni özelliği olan TasteBuds'u test ediyor

Sistem henüz son kullanıcıya açılmadığı için herhangi bir detayları bilinmiyor. Ancak görünüşe göre Tastebuds, birçok kişinin severek kullanacağı yeni özelliklerden biri olacak. Uygulamanın kendi öneri sistemini göz önünde bulundurduğumuzda bu özelliğin daha kullanışlı olması bekleniyor. Şirketin oluşturduğu ana öneri sistemi ne yazık ki verimli değil.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Spotify yeni öneri sistemini test ediyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bu tarz şeylerle ugrasacaklarina bir yorum kısmı acsalar örn; Sagopa nin yeni ep için Spotify kullanıcıları yorum yapabilse faydalı olur ve ek olarak ta takip ettiğin sanatçı hakkında kısa günlük bilgiler artık müzik değil genel olarak bir sosyal ortamı saglamali

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Haftalık keşif ve daily mixlerden her hafta nadide(max 10k dinlenme) ve tam benlik birkaç parça bulabiliyorum. Aslında bence iyi kendi öneri sistemi.

" Spotify yeni öneri sistemini test ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify yeni öneri sistemini test ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify yeni öneri sistemini test ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "