Okunma

Spotify’da dikkat çekici ayrılık!


10 Nisan 2017 Pazartesi 05:00
Spotify’da dikkat çekici ayrılık!

Spotify’ın Premium departmanının başında yer alan Robert Lamvik, Headspace adlı meditasyon uygulamasının başına geçmek üzere şirketten ayrıldığını açıkladı. Headspace, Lamvik ile beraber Lantern adlı uygulamadan Dr. Megan Jones Bell‘i de ekibe kattı.

Spotify’ı gelecekte neler bekliyor?

Robert Lamvik’i şirket bünyesine dahil eden Headspace’in kurucularından Rich Pierson da bir açıklama yaparak, “Her zaman bilim insanlarından oluşan bir ekip kurmak istemiştik ve büyümemizin bu aşamasında artık yeni bir seviyeye geçiş yapıyoruz. Bu yüzden de takımı deneyimli isimlerden kurmak ve şirkete gerçek anlamda bir liderlik anlayışı kazandırmamız gerektiğini düşündük. Bu bizim yaptığımız işin önemli bir parçası.” cümlelerini sarfetti.

17-04/10/headspace.jpg

Robert Lamvik, Headspace’e katılmadan önce son dört yılını Spotify’ın büyümesi ve gelirlerinin artırılması konularına kafa patlatarak geçirmişti. Son yıllarda Spotify’ın elde ettiği başarı göz önüne alınırsa, Headspace uygulamasını gerçekten güzel günlerin beklediğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Lamvik ise ayrılık kararı ile ilgili olarak, “Spotify ile Freemium konseptini mükemmel hale getirdik. Bu da bana Headspace gibi belli bir amaca hizmet eden, insanları sağlık ve mutluluk ortak paydasında buluşturmaya çalışan bir uygulamaya katılabilme fırsatı doğurdu.” ifadelerini kullandı.

:: Robert Lamvik’in ayrılık kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Spotify’da dikkat çekici ayrılık!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  tüm makaleyi ırkçılıkla ilgili haber sanıp okudum yuh be

 2. SDN Okuru dedi ki:

  ya bırak spotify. hala kırptığın şarkı sözleri kısmını geri getirmedin. unuttuk sanma. gelmiş burada bilim adamı milim adamı bir şeyler diyorsun. çok ayıp.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Apple Music daha iyi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yol parası vermiştir yeni şirket

 5. SDN Okuru dedi ki:

  apple music den geçtim bazı şarkıları bulamadım ayrıca güncel şarkılar aynı hızda düşmüyor apple daha güncel ona rağmen aylığı 14tl ! tabi daha deneme sürümündeyim 🙂

" Spotify’da dikkat çekici ayrılık! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’da dikkat çekici ayrılık! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’da dikkat çekici ayrılık! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "