Okunma

Spotify’dan podcast için önemli adım!


27 Mart 2019 Çarşamba 07:00
Spotify’dan podcast için önemli adım!

Popüler müzik platformu Spotify, podcast ağını genişletmek için önemli adımlar atıyor. Suç, gizem ve bilim kurgu konuları hakkında podcastler yayınlayan önemli bir podcast ağını Spotify podcast ağına kattığını duyurdu.

Spotify podcast ağı için önemli satın alımı gerçekleştirdi!

Bu günlerde Spotify, podcast satın alımlarını artırarak önemli adımlar atmaya devam ediyor. Saygın bir podcast ağı olan Gimlet Media’yı ve bir podcast oluşturma uygulaması olan Anchor’u satın almasının ardından bugün yeni bir podcast ağını daha bünyesine kattı.

Spotify, satın alma hakkındaki basın açıklamasında, “Suç, gizem ve bilim kurgu konularındaki podcastlerin kullanıcılarımız için en iyi tür olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Parcast satın almaya değer bir podcast yayıncısıydı.” dedi.

Spotify podcast ağı için önemli satın alımı gerçekleştirdi! - ShiftDelete.Net 1

Ayrıca Spotify’ın CFO‘su Barry McCarthy yeni açıklamasına göre, “Netflix’ten sonra ‘iyi, tahminli algoritmalar’ geliştireceği konusunda modellendi. Bu yüzden Spotify, yeni algoritmaya dayanarak kullanıcıların neyi sevdiğini ve nelerden hoşlanmadığını daha rahat ayırt edecek.” dedi.

Şirket yeni satın alımlarını, Disney’in Pixar ve Marvel’ı satın almasına benzeterek de kafadaki soru işaretlerini büyük ölçüde giderdi. Bu durum Spotify’ın gelecek hedeflerinde sadece müzik yayıncısı olarak kalmak değil yapımcı olarak da boy göstermek istediğini ortaya koyuyor.

Son olarak şirketin açıklamasına göre, podcast konularındaki anlaşmalar için 500 milyon dolar harcama planlanmış. Bu nedenle bu yıl Spotify tarafından daha fazla satın alım haberi duyacağız.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Spotify’dan podcast için önemli adım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spotify’dan podcast için önemli adım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spotify’dan podcast için önemli adım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "