Okunma

Spring Creators Güncellemesi ertelendi!


18 Nisan 2018 Çarşamba 17:00
Spring Creators Güncellemesi ertelendi!

Microsoft tarafından sunulması beklenilen Windows 10 Spring Creators Güncellemesi hakkında üzücü haber geldi. Spring Creators Güncellemesi çıkış tarihi için erteleme kararı çıktı. Peki, neden?

Windows 10 Spring Creators Güncellemesi çıkış tarihi gecikecek!

Windows 10 güncellemesi ile ilgili olarak teknik sorunlar yaşandığı açıklandı. Bundan dolayı da güncellemenin sunulmasının ileri bir tarihe atıldığı ifade ediliyor. Windows Insiders Programı yöneticileri, kullanıcıların korkulu rüyası Mavi Ekran hataları ile karşılaşma oranının oldukça yüksek olmasının karardaki ana neden olduğunun altını çiziyor.

Spring Creators Güncellemesi çıkış tarihi

Microsoft hatalı güncelleme sunmak yerine, hataları giderip güncellemeyi düzgün bir şekilde sunmayı tercih ettiklerinin altını çiziyor. Şirket normal şartlarda güncellemeyi her yıl Nisan ve Eylül ayında sunmayı planladıklarını açıklamıştı. Windows 10 Spring Creators Güncellemesi’nin de normalde 10 Nisan tarihinde yani geçtiğimiz hafta sunulması gerekiyordu.

Şirket, aslen kullanıcılarla buluşması planlanan Windows 10 Insider Ön İzleme Yapısı 17133 yerine yeni bir Windows 10 yapısı oluşturup test edecek. Özellikle de Mavi Ekran sorununun ortadan kaldırılması için çalışılacak. Bu sürecin ne kadar süreceği ise merak konusu. Planlanan Nisan çıkışının aksaması ile takvimin kayabilme ihtimali oldukça yüksek. Yine de gecikme, sürekli olarak hatalarla karşılaşmaktan iyidir.

:: Windows 10 güncellemesi için alınan erteleme kararı hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Spring Creators Güncellemesi ertelendi!”

  1. Koray Yıldırım (@Violentia) dedi ki:

    17133 yerine =)

" Spring Creators Güncellemesi ertelendi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Spring Creators Güncellemesi ertelendi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Spring Creators Güncellemesi ertelendi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "