Okunma

Sprint Büyük Kayıpta


12 Mayıs 2008 Pazartesi 21:00
Sprint Büyük Kayıpta
Apple iPhone‘un ne kadar etkisi vardır bilinmez ancak, Amerika’nın en büyük üçüncü mobil operatörü Sprint, uzun zamandır süren düşüş eğrisinde yeni bir kırılma noktasına gelmiş görünüyor. Sprint, 2008 yılının ilk çeyreğinde 1 milyon kayıtlı kullanıcısını daha rakiplerine kaptırdı.

Sorun Nextel’de mi?

Buna sebep olarak özellikle Nextel ile yapılan birleşme gösteriliyor. Nextel, yıllardır kullanıcılardan olumsuz eleştiriler almasıyla biliniyor ve Sprint‘in performansında bu birleşme sonrasında sürekli bir düşüş olduğu açıkça gözleniyor. Ayrıca diğer bir sebep de, Verizon ve AT&T‘nin aksine, abonelik seçeneklerinde yer alan mobil cihaz modelleri pek de iç açıcı değil. Oysa rakibi olan iki firma, iPhone, BlackBerry gibi hem göze hem gönle hitap eden çekici modeller sunuyor.

Olan Çalışanlara Oluyor

Devasa firmadaki bu çöküşün faturası ise ne yazık ki yine çalışanlara çıkıyor. Bu yılın başlarında 4.000 Sprint çalışanı işsiz kalmış ve Sprint mağazalarının %8’i de kapanmıştı. Şimdilerde ise firmanın elinde kalan son koz olan Simply Everything tarifesi ile sınırsız konuşma, mesajlaşma ve web dolaşımını aylık 99,99 dolardan sunma planının ne kadar başarılı olacağı merak ediliyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sprint Büyük Kayıpta konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sprint Büyük Kayıpta ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sprint Büyük Kayıpta ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "