STALKER 2 için ‘kasvetli’ bir fragman paylaşıldı


31 Aralık 2020 Perşembe 09:30
STALKER 2 için ‘kasvetli’ bir fragman paylaşıldı

STALKER: Shadow of Chernobyl 2007 yılında piyasaya sürülmüştü. İlk oyunun ardından 13 yıl geçtikten sonra devamının geleceğini duyuran geliştirici şirket mart ayından bu yana bazı gelişmelerle oyunu bekleyenler için bilgileri güncelliyordu. GSC Game imzasıyla geliştirilen STALKER 2 için oyun içi oynanışı gösteren kısa ve kasvetli bir fragman yayımlandı.

STALKER 2 içen kısa oyun içi fragman

Ukrayna merkezli oyun geliştircisi GSC Game World, fragmanı IGN’in YouTube kanalı üzerinden oyunseverler ile paylaştı. Oyunun genel manzarası ise, hızlı tempolu olması, kasvetli bir hava sunması ve zor şartlar altında bazı görevleri gerçekleştirmek üzerine kurulu olduğuna vurgu yapılıyor.

Devam oyununun paylaşılan fragmanında pek bir detay bulunmuyor olsa da ilk oyundaki konunun devam ettirileceği biliniyor. Resmi Facebook gönderisinde ise oyundaki “Skif” karakterine atıfta bulunuluyor.

Bunun yanı sıra “PDA 2.0” ile birlikte “yükleniyor” yazıyor. Oyun hakkında gizem yaratmayı isteyen GSC Game, yayımladığı oyun içi videosunda da tam olarak bunu yakalıyor. Zira video yaklaşık 1 dakika ve karakterimiz Çernobil’deki patlamanın yakınlarında bir yerlerde görülüyor.

STALKER 2-00

İlk oyunda, Çernobil felaketinden sonra tekrar benzeri bir olayın yaşanmasını konu ediyor . Nükleer felaketin yaşandığı bölgede verilen görevleri tamamlamak ve ödülleri kazanmak üzerine kuruluydu.

Oyun devam oyunu olduğu için ilk oyundan konu anlamında çok da farklı olmayacak gibi görünüyor. Oyun sürükleyici simülasyon ve korku oyunu karışımı olarak tanımlanıyor. Hikaye bazlı bir oyun olmasına rağmen açık dünya formunda sunulan STALKER 2, oyuncuların verdikleri kararlar ile birlikte ilerleyecek.

Oyun ilk olarak 2018 yılında duyurulmuştu. Oyunun 2021 yılında PC, Xbox Series X/S ve Xbox Game Pass için piyasaya çıkması bekleniyor ancak henüz net bir tarih bulunmuyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Yılların oyuncusuyum satalker kadar atmosferi olan oyun görmedin. Müthiş heyecanladım.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Stalker call of pripyat karakteri farklı olsa be devam oyunu zaten unarim bu call of pripyat un devamıdır çünkü shadow of acaba hangi sonuna göre yapacaklar umarım cihazı yökettiğimiz hakiki sona göre gider

" STALKER 2 için ‘kasvetli’ bir fragman paylaşıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere STALKER 2 için ‘kasvetli’ bir fragman paylaşıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda STALKER 2 için ‘kasvetli’ bir fragman paylaşıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)