Okunma

Stallman’dan Emacs’a Veda


25 Şubat 2008 Pazartesi 22:00
Stallman’dan Emacs’a Veda
Richard Stallman ismini GNU projesinden, Özgür Yazılım Derneği’nden ve bazı okurlarımız da Emacs metin düzenleyicisinden biliyordur. Özgür yazılım hareketinin kurucusu olan ve şu anda Özgür Yazılım Derneği‘nin başkanı olan Stallman, 1984 yılından beri geliştirilen yazılımın ilerleyişini diğer geliştiricilere bırakıyor. Bu gelişmenin ardındaki sebep, Emacs‘e hak ettiği kadar zaman ayıramadığı için etkin olarak geliştirme ve sağlama işini yürütememsi olarak özetlenebilir.

SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Stallman’dan Emacs’a Veda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Stallman’dan Emacs’a Veda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Stallman’dan Emacs’a Veda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "