Okunma

Standart Çözünürlük Tarih Oluyor


12 Ocak 2012 Perşembe 12:24
Standart Çözünürlük Tarih Oluyor

Aralarında Canon, Sony, Panasonic, JVC ve Samsung gibi üreticilerin bulunduğu firmalar artık standart çözünürlükte (640×480 ya da 720×560 piksel) video kayıt edebilen kameralar üretmeyeceklerini açıkladılar.

Artık bütün üreticiler en azından 720p HD video kayıt edebilen cihazlar üretecek. Ancak bazı modellerde HD ile SD (Standart Definition) kayıt seçeneği opsiyon olarak yer alacak. Fakat tek başına SD kayıt seçeneği bulunmayacak.

Standart çözünürlükte kayıt imkanın sunan kameralarda görüntü kalitesi düşük olsa da fiyatlarının ucuz olması ve yüksek zoom gibi seçeneklerin bulunması onları cazip hale getiriyordu. HD kameraların ise iyatları (standart versiyonlara göre) ucuz değil. Yine de HD kameraların daha kaliteli kayıt yapması önemli bir ayrıntı.

CES 2012 ile ilgili bütün haberleri okumak için tıklayın

:: Bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Standart Çözünürlük Tarih Oluyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Standart Çözünürlük Tarih Oluyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Standart Çözünürlük Tarih Oluyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "