Okunma

Star Wars: Battlefront Ne Kadar Sattı?


11 Mayıs 2016 Çarşamba 10:30
Star Wars: Battlefront Ne Kadar Sattı?

Star Wars: Battlefront‘un yayıncı firması Electronic Arts, son yayınladığı finansal raporunda oyunun şimdiye kadar ne kadar sattığını açıkladı. 

Star Wars: Battlefront, 14 milyondan fazla sattı!

Rapora göre satış analizinin tamamlandığı 31 Mart 2016 tarihi itibarıyla Battlefront, tam 14 milyon adet satılmış. Bu analizin yapılmasının ardından geçen sürede oyunun satışlarının 15 milyona yaklaştığını tahmin etmek mümkün. 
 
Battlefront‘un haricinde diğer oyunlarıyla da ilgili rakamlar paylaşan EA, şimdiye kadar çıkmış tüm Battlefield oyunlarının multiplayer modlarının toplamda 9.4 milyon oyuncu tarafından oynandığını açıkladı. 
Bunun yanında EA Sports oyunlarının oyuncu kitlesi de geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla %65 artarak 54 milyon rakamını gördü.
 

Finansal olarak da önemli başarılar elde eden EA, bu yılın ilk çeyreğinde 899 milyon dolar net gelir elde etti. Geçen yılın aynı döneminde şirketin net geliri sadece 395 milyon dolardı.

Umarız bu finansal başarılar şirketin mali kazanca öncelik veren politikasını biraz olsun oyuncu dostu olma yönünde değişime uğratır.

:: Star Wars: Battlefront’un satış rakamını yüksek buldunuz mu?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Star Wars: Battlefront Ne Kadar Sattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Star Wars: Battlefront Ne Kadar Sattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Star Wars: Battlefront Ne Kadar Sattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "