Star Wars Celebration Day’de Neler Oldu?


18 Temmuz 2016 Pazartesi 05:30
Star Wars Celebration Day’de Neler Oldu?

İlk olarak 1999 yılı içerisinde; Star Wars: Episode I – The Phantom Menace yapımının çıkışına yaklaşılması ile birlikte seri hayranları, Colorado eyaletinin başkenti ve en büyük kenti olan Denver şehrinde bir kutlama için bir araya gelmişlerdi. Bu etkinlik ile birlikte, sonraki yıllarda da Lucasfilm desteği ile daha geniş Star Wars Celebration Day etkinlikleri karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Bu yıl da gerçekleşen Star Wars Celebration Day, Celebration Europe III ismi ile Londra kentinde bizlerle buluştu. Yaklaşık olarak üç gün süren etkinlik, bugün itibaren son buldu. Star Wars severleri bir araya getiren etkinlik ile birçok açıklama da gün yüzüne çıktı. Gelin, şimdi hep beraber kısaca o açıklamalara göz atalım.

16-07/17/knightseternalthrone.jpg

Star Wars: The Old Republic için yeni genişletme paketi

2011 yılının son ayı içerisinde piyasada yer alan Star Wars: The Old Republic, birkez daha bu etkinlik ile karşımıza çıktı. Yapımının çıkışı ile birlikte günümüze kadar 87 milyon karakter yaratıldığı belirtildi. Yaratılan karakterlerinin %47’lik bir oranı Republic tarafını seçerken; %53’lük bir oranın ise Empire tarafında yer aldığını görmekteyiz. Ayrıca, oyuncuların toplamda 1.5 milyar saatlik bir deneyime ev sahipliği yaptığını öğrendik.

Paylaşılan bu verileri ile birlikte ise MMORPG türündeki yapım için yeni bir genişletme paketinin müjdesi bizlere verildi. Knights of the Eternal Throne isimli genişletme paketinin sonbahar mevsiminde piyasada olacağını belirten ekip, paket hakkında fazla detay vermekten kaçındı. Fakat, hem genişletme paketi için hem de yapımın beşinci yılına özel şahane bir video bizlerle buluştu. 

Star Wars evreni, sanal gerçekliğe taşınıyor

Son dönemlerde popüler hale gelen ve bizleri cezbeden sanal gerçeklik teknolojisi, birçok yapıma konuk olmaya devam ederken; bu yapımların arasında Star Wars evreni de dahil oluyor.

Lucafilm tarafından yapılan açıklama ile, önümüzdeki Pazartesi günü yani yarın; Trials on Tatooine isimli ücretsiz bir Star Wars yapımı Steam mağazasında yerini alacak. HTC Vive cihazı sahiplerine özel olarak ücretsiz sunulacak olan yapımın, sanal gerçeklik desteği ile geleceğinin altını çizelim. Luke Skywalker ile Tatooine gezegenin de kısa da olsa bir macera bizleri bekliyor. Tatlı mı tatlı R2-D2’yu da unutmayalım!

Yeni Star Wars yapımından görüntüler geldi

Son olarak ise, bizler gibi birçok hayranın beklediği yeni Star Wars yapımı, uzun bir süre sessizliğe gömülmüştü. Fakat, gerçekleşen bu etkinlik ile yapım birkez daha karşımıza çıktı. Visceral Games tarafından geliştirilmeye devam edilen ve henüz ismi konulmayan yapımın yaratıcı yönetmeni olan Amy Hennig, yeni görüntüler ile bizlere merhaba dedi.

Henning, kendilerinin kritik bir süreç içerisinde olduklarını belirtti. Bu denli bir senaryoya sahip bir yapımın oyununu geliştirmenin, güçlü bir takım çalışmasından geçtiğini vurguladı. İsim hakkında kendilerine birçok soru yöneltilse dahi, yine bizleri merak içerisinde bırakan yapımın 2018 yılı içerisinde piyasada olması için çalışmaların hızla devam edildiği açıklandı.

Bu açıklamalar ile birlikte ise, henüz ismi belli olmayan yapım için üç adet görsel bizlerle buluştu. Yayımlanan bu görüntülere aşağıdan göz atabilirsiniz.

16-07/17/starwars-1.jpg

16-07/17/starwars-2.jpg

16-07/17/starwars-3.jpg

::Star Wars cehpesindeki bu gelişmeler için ne düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Altuğ

Teknoloji ve oyun editörlüğü ile zaman geçirirken, diğer yandan da bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Atari ile bu serüvene katılan Alperen, konsollar ile arasını bir türlü düzeltemedi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Star Wars Celebration Day’de Neler Oldu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Star Wars Celebration Day’de Neler Oldu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Star Wars Celebration Day’de Neler Oldu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  2. 2 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  3. 3 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  4. 4 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  5. 5 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  6. 6 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  7. 7 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  8. 8 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  9. 9 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  10. 10 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık