Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi


26 Ağustos 2020 Çarşamba 17:30
Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi

Starbucks Blockchain teknolojisi kullanarak müşterilerinin memnuniyetini artırmayı hedefliyor. Microsoft’tan bu konuda yardım alan popüler kahve zinciri Starbucks, Blockchain ile kahvelerin takibini yapacak. Starbucks, kripto paralara ve Blockchain teknolojisine olan yakınlığıyla bilinen bir şirket. Bu yakınlığını artık daha da görünür hale getiren Starbucks, müşterilerini bu teknoloji ile kahvelerin tüm aşamalarına ulaştırmayı planlıyor.

Starbucks Blockchain teknolojisi ile kahve takibini yaptıracak

Kahve zinciri müşterilerine daha şeffaf bir kahve deneyimi sunmak amacıyla yazılım devi Microsoft ile bir iş birliği yapıyor. Kahvelerin toplanmasından kavrulmasına ve tedarik edilmesine kadar bütün aşamaların müşterilerle buluşması sağlanacak. Microsoft tarafından altyapısı hazırlanan bir Blockchain teknoloji ile de müşterilere kolaylıkla ulaşacak.

Starbucks Blockchain teknolojisi-01

Müşterilerin içtikleri kahvelerin çekirdekleriyle ilgili serüveni bilmesi gerektiği fikrinden yola çıkan Starbucks, bu noktada söz konusu sistemi oluşturulan kodlar sayesinde müşterilerine sunacak. Bu sayede meraklı kişiler kahvenin nerede üretildiğini, nerede kavrulduğunu, nasıl kavrulduğunu ve demleme tekniklerine kolaylıkla ulaşabilecek.

Starbucks, blockchain teknolojisinden yararlanarak, sürdürülebilir fikirlere sahip genç tüketicileri kendine çekmeyi planlıyor. Y kuşağı tüketicileri sürekli olarak bilinçli tüketiciliği savunuyor. Ne yedikleri veya içtikleri konusunda ayrıntılara dikkat ediyorlar. Örneğin yiyeceklerinin nasıl yetiştirildiğini, kökenini ve bunun etik ve sürdürülebilir bir şekilde üretilip üretilmediğini merak ediyor ve araştırıyor. Starbucks da bu noktada söz konusu kitleye sesleniyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Starbucks’tan Blockchain teknolojisi ile takip dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı! Xiaomi yeni canavarlarını tanıttı!
  2. 2 Huawei Watch GT 2 Pro inceleme! Huawei Watch GT 2 Pro inceleme!
  3. 3 Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme! Merak edilen telefon Vivo X50 Lite inceleme!
  4. 4 Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi! Dyson V11 kablosuz süpürge incelemesi!
  5. 5 En iyi Chrome eklentilerini sıraladık! En iyi Chrome eklentilerini sıraladık!
  6. 6 Gençlerle füze gönderdik! Gençlerle füze gönderdik!
  7. 7 Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık! Twitter'da dolandırıcı reklamlarına tıkladık!
  8. 8 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık! 3.700 TL ile telefon, kulaklık ve akıllı saat aldık!
  9. 9 Yazılımcılara sorulan zor sorular Yazılımcılara sorulan zor sorular
  10. 10 Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme! Uygun fiyatlı Game Garaj Shark 5A inceleme!