Okunma

Steam, Bitcoin kararı ile şaşırttı!


07 Aralık 2017 Perşembe 09:30
Steam, Bitcoin kararı ile şaşırttı!

Bitcoin değerinin durdurulmayan yükselişine Steam kayıtsız kalamadı. Oyun platformunun sahibi Valve, son olarak 13 bin dolar seviyelerini gören dijital para birimini artık ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceklerini duyurdu.

Steam artık Bitcoin kabul etmeyecek!

Steam, platformu üzerinden gerçekleştirilen satın alımlar için Bitcoin ödeme yöntemini geçtiğimiz yıl sunmaya başlamıştı. Öte yandan, artan işlem ücretleri ve kripto paranın değerinde görülen dalgalanmalar sebebiyle platform pes etti.

Steam

Ödemeler için başlangıçta 0.20 dolar olan işlem ücretinin 20 dolar gibi yüksek seviyelere çıkmasının oyun satın alımları için mantıksız olduğu ifade ediliyor. Yüksek işlem ücretlerinin değer kayıplarında büyük sorunlara sebep olabileceğine de vurgu yapılıyor. Fiyat değişimleri sebebiyle kullanıcı siparişini tamamlarken geri ödeme veya daha fazla ödeme yapılması gerekliliğinden doğan ve doğacak durumlara karşı şirket böylece önlemini alıyor.

Yine de Valve, bu dijital para birimi mantıklı olduğunda bu ödeme yönteminin yine sunabileceği konusunda açık kapı bırakıyor.

:: Valve tarafından alınan bu karar konusunda ne düşünüyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim