Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz


04 Nisan 2021 Pazar 15:12
ABONE OL
Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz

Epic Games’in pandemi döneminde başlattığı ücretsiz oyun kampanyasına Steam platfomu da ayak uydurmaya çalışıyor. Epic Games’in tersine ücretsiz oyunlar için duyurular yapmayan platform, kullanıcılara 2 Nisan-4 Nisan arasında bir sürpriz daha yaptı.

Steam’den 32 TL’lik ücretsiz oyun: Steel Rats

Dünyanın en büyük dijital oyun kütüphanesi olan Steam, kullanıcılarına küçük sürprizler yapmaya devam ediyor.

Steam tarafından 2 Nisan tarihinde bedava olarak sunulan oyun, bugün yani 4 Nisan akşamı saat 20.00’a kadar ücretsiz olarak edinilebiliyor. Oyunu bu süre içinde kütüphanenize eklerseniz, ömür boyu ücretsiz oynayabilirsiniz. Oyuna bu bağlantıdan ulaşıp, Steam kütüphanenize ekleyebilirsiniz. Eğer hesabınız yoksa önce Steam hesabı açmanız gerekiyor.

Steel Rats adlı oyun, 2 boyutlu yapıda. Aslında oyun 2 boyutlu olsa da 3 boyutlu karakter tasarımlarını 2 boyutlu bir görüntüyle harmanlıyor. Bu anlamda da oyu  grafikleri için 2.5 boyutlu bir yapıda diyebiliriz.

Steel Rats konusu

Oyunda 1940’lı yıllarda ve alternatif bir dünyada geçiyor. ABD’de geçen oyunda uzaylı istilasına uğrayan Coastal City’yi kurtarmaya çalışıyoruz. Robot ordusu tarafından işgal edilen dünyada, dört kişilik bir motosiklet çetesinin üyesi olarak bu savaşa katılıyorsunuz.

Burada Steel Rats ismi de bu motosiklet çetesinin ismi. Oyun içinde bu dört karakterden birini seçebiliyorsunuz. Şehir içinde engelleri aşıp, silah kuşanıp, robotları ezerek yoluna devam etmeniz gerekiyor.

ücretsiz oyun, steam ücretsiz oyun, steel rats

Oynanış açısından ilk bölümlerde kolay gelen oyun bölümler ilerledikçe oldukça zorlaşıyor. Aksiyonun durmak bilmediği oyunda rakiplerinizi alt etmek ve engelleri aşarak yoluna devam etmeniz gerekiyor. Oyunda her karakterin farklı yetenekleri var. Aynı zamanda her bir karakterin can seviyesi de farklı.

Oyunun Steam’de hem olumsuz hem de olumsuz oy aldığını da hatırlatalım. Steel Rats oyunu için gelen olumsuz yorumlar genelde kontrolünün zor olmasından kaynaklanıyor.

Oyun, dizelpunk diyebileceğimiz bir dünyada geçiyor. Dizelpunk, benzin ve türevlerinin bulunmakta zorluk çekildiği, alternatif bir dünyayı tema edinen bir bilim kurgu türü. Bu türün en önemli örneği ise Mad Max film serisi.

Steam, her ne kadar ücretsiz oyun kampanyasında geride kalsa da, yazın Total War 2: Shogun gibi önemli sürprizler de yaptı. Buna karşın en büyük rakibi olan Epic, ücretsiz oyun kampanyalarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 gün önce

Gerek yok aga zottirik bir oyun olduğu ortada çocuk oyunu.

" Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam’de 32 TL’lik oyun kısa süreliğine ücretsiz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!