Okunma

Steam mağazası yenilendi


08 Kasım 2016 Salı 13:00
Steam mağazası yenilendi

İster oyun satın almak, ister arkadaşlarımız ile iletişim kurmak için kullandığımız Steam platformu; 7 Kasım gecesi itibariyle yenilendi.

Günümüze kadar birçok güncelleme ile kendisini yenileyen platform, 2014 yılı içerisinde The Discovery isimli güncelleme ile mağaza sayfasında yaptığı yenilikler ile gündeme gelirken; daha sonraki güncellemeler ile kendisini geliştirmeye devam etti.

Ara güncellemelerin ardından geçen iki yılın ardından ise The Discovery 2.0 kullanıma sunuldu.

Daha sade ve daha kullanışlı

The Discovery 2.0 güncellemesi ile Steam platformunun mağaza kategorisinde önemli değişikliklere gidildi. Önceki sürümlerine göre daha sade bir tasarıma giden ekip, ortaya çıkan karmaşayı bir nebze olsa da yok etmeyi başardı.

16-11/08/steam.png

Yenilenen sayfaya göz attığımız zaman, önceden sağ tarafta yer alan; tavsiyeler, keşif kuyrukları, kategorilere göre göz at gibi seçenekler düzenli bir hale getirilerek artık sol tarafa alındı.

Üst tarafta yer alan mağaza, oyunlar, yazılım sekmesinde ise görsel olarak değişikliğe gidildiğini görmekteyiz. Eski haline göre daha sert modellenen sekme, daha kullanışlı bir hale getirildi.

Bunların dışında ise; öne çıkan yapımlar, yeni çıkan yapımlar ve önerilen yapımlar gibi kategorize edilen yapımlar; görsel olarak daha fazla ön plana çıkartılmayı başarıyor.

Yeni görünümüne kısa sürede alıştığımız The Discovery 2.0 güncellemesini sevdiğimizi söyleyebiliriz. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

::Steam The Discovery 2.0 hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAlperen Altuğ

Teknoloji ve oyun editörlüğü ile zaman geçirirken, diğer yandan da bilgisayar mühendisliği öğrencisi olarak eğitimine devam ediyor. Atari ile bu serüvene katılan Alperen, konsollar ile arasını bir türlü düzeltemedi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Steam mağazası yenilendi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ben profile ve topluluk a giremiyorum neden dönüyo o yandaki şey ama girmiyo

 2. SDN Okuru dedi ki:

  komple arayüz değişsse ya özellikle kütüphane

 3. SDN Okuru dedi ki:

  incrediblee

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ilkay zaman kayboldu

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Muhteşem oldu. umarım bu çizgide devam eder sadeliğini bozmaz.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Windows mağazası varken gereksiz.

" Steam mağazası yenilendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam mağazası yenilendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam mağazası yenilendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "