Okunma

Steam’i Bir de Böyle Kullanın


14 Şubat 2014 Cuma 07:30
Steam’i Bir de Böyle Kullanın

Steam‘de artık oyunlarınızı kendi anahtar kelimelerinizle etiketlemeniz mümkün. Kullanıcıları tarafından oluşturulan verilere önem veren Valve, Steam Reviews inceleme altyapısı ve Steam Greenlight‘ın ardından Steam Tags etiketleme sistemini devreye soktu.Şimdilik Steam Beta sürümünde kullanılabilir halde olan Steam Tags ile oyunlarınızı “RPG, yarış, FPS” gibi temel etiketlerin yanı sıra “uzay, bilim kurgu, zombi, korku” gibi kendi belirlediğiniz etiketlerle de ayırabileceksiniz.

Üstelik bu etiketler üzerinden aramalar yapmak da mümkün. En popüler etiketler ise mağazanın ön sayfasında yer alarak, kullanıcılara diğer oyuncuların en çok tercih ettiği türler hakkında fikir veriyor. Ne var ki kullanıcılar tarafından oluşturulan her içerik gibi Steam Tags de istismara açık. Türkçe etiketler arasında arama yaparken bile “g… oyunu”, “seenden ötürü” gibi etiketlerle karşılaşabilirsiniz.

Online oyun mağazası Steam, uzun bir sürece dayanarak oluşturmayı başardığı topluluğu elinde tutmak için var gücüyle çalışıyor. Steam Tags de bunun iyi örneklerinden biri. Henüz yeni bir sistem olması nedeniyle hin oyuncuların meraklarını almak için bu sistemi suistimal etmesini doğal karşılamak ve yapı oturduktan sonra en popüler etiketleri sık sık ziyaret etmek gerekiyor.

:: Steam Tags’i denediniz mi?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Steam’i Bir de Böyle Kullanın”

 1. -Hewal- dedi ki:

  okunu çıkarmakta üstümüze ***** />

  – – – Mesaj Güncellendi – – –

  okunu çıkarmakta üstümüze yok.

 2. -Hewal- dedi ki:

  okunu çıkarmakta üstümüze yok.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  aferin bize, bizden bir cacık olmaz, umarım bu iş iyice bozulmaz bizim ülkede

" Steam’i Bir de Böyle Kullanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam’i Bir de Böyle Kullanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam’i Bir de Böyle Kullanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "