Steam uzaktaki 2 oyuncuyu tek cihazda oynatacak


10 Ekim 2019 Perşembe 13:50
Steam uzaktaki 2 oyuncuyu tek cihazda oynatacak

Steam, oyun dünyasındaki yerini kaybetmemek için farklı yenilikler denemeye devam ediyor. Valve, bu yeniliklerden bazılarını geliştiriciler için yaparken bazılarını ise oyuncuları düşünerek oluşturuluyor. Ortaya çıkan son yeniliğe göre oyuncular, Steam üzerinden birbiriyle oyun oynayabilecek. Steam çevrim içi oyun dünyasında bir adım daha atıyor.

Steam yeni güncelleme ile oyun deneyimini arttıracak

Steam yeni güncelleme ile bir çok oyuncuya yeni deneyimler vaat ediyor. Şirket şu sıralar, “Birlikte Oynat” özelliğini başlatmaya hazırlanıyor. Böylece, bir cihaz üzerinden 2 oyuncuya deneyim sunulacak. Valve, Steamworks web sitesi aracılığıyla geliştiricilere yeni özelliği duyurdu.

Bu yeni özellik 21 Ekim‘de beta sürümüyle karşımıza çıkacak.

Steam - Valve - steam yeni güncelleme - steamworks - 1

Steam çevrim içi oyun özelliğinin en güzel yanı tabii arkadaşınız yanınızda değilken bile onunla oyun oynayabiliyor olmak. Cihazınız o arkadaşınız için bir yayın aracına dönüşüyor. Böylece arkadaşınızla birlikte aynı cihaz üzerinden oyun oynayabiliyorsunuz. Üstelik ekran da ikiye bölünüyor.

Bu yeni özellik, tüm yerel çok oyunculu, yerel co-op ve bölünmüş ekranlı oyunlarda çalışacak. Hatta oyunlar bölünmüş ekranı desteklemese de yeni gelen özellik sayesinde oyun, bu moda uygun hale getirilebilecek.

Yeni özelliğin varlığını doğrulayan Valve çalışanı Alden Kroll tweet’inde yeni özelliğin nasıl çalıştığını şu şekilde açıkladı:

Remote Play Together (Birlikte Uzaktan Oynama), bir ana makinenin ekranını ikinci bir oyuncuya aktararak çalışıyor. Daha sonra ikinci oyuncunun girdisini yakalıyor ve ana makinede çalışan oyuna geri gönderiyor.”

Böyle bir özellik için piyasada gerçekleştirilen ilk girişim tabii ki bu değil. Daha önce Nvidia GameStream co-op adında başka bir oyun akış hizmeti sunmuştu. Ayrıca Sony de PS4’te Share Play özelliğini de benzer işlevler için piyasaya sunmuştu.

En çok parmak basılan nokta ise ana makineden veri çekmek olarak belirtiliyor. Ana makinede bulunan internet bağlantısı iyi ise ikinci oyuncunun oyun deneyimi de iyi oluyor. Ana makine hem indirme hem de gönderme hızı bakımından iyi bir internete ihtiyaç duyacak gibi.
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Steam uzaktaki 2 oyuncuyu tek cihazda oynatacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam uzaktaki 2 oyuncuyu tek cihazda oynatacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam uzaktaki 2 oyuncuyu tek cihazda oynatacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  2. 2 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  3. 3 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  4. 4 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  5. 5 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  6. 6 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  7. 7 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  8. 8 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  9. 9 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  10. 10 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)