Okunma

Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti?


07 Ocak 2013 Pazartesi 06:30
Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti?

Valve, Aralık 2012 dönemini de kapsayan “Donanım ve Yazılım Araştırması 2012” güncellemesini yayınladı. Aynı zamanda Steam‘in Linux’taki ilk ayını da simgeleyen Aralık 2012’de, halen beta aşamasında olan uygulamayı Ubuntu platformunda kullanan kesim yüzde 0,8’lik paya ulaşmış görünüyor.

Ubuntu’nun yanı sıra Windows 8 ve Mac OS X de paylarını artırmış durumda. Steam oyuncularının yüzde 3,7’si OS X kullanırken, henüz taze bir platform olan Windows 8 de yüzde 8’lik pay sahibi oldu. Buna karşın, Windows 7’nin payı yüzde 2 oranında düşerken, Windows XP ve Vista’da da azalmalar görüldü. Yine de Steam’in hitap ettiği en geniş kitle, halen toplam payı yüzde 95 civarında olan Windows platformunu kullanıyor.

:: Steam’i hangi işletim sistemiyle kullanıyorsunuz?

 
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    7 xp ubuntu değiş***** ubuntu mafoluyo bende amdnin driverını yükleyince sistem hatası üsütne sistem hatası yapıyor o yüzden 7 deyim.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Hala ufak tefek sorunlar var ubuntuda

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Zamanla herşey değişir …

" Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steam’in Linux’ta İlk Ayı Nasıl Geçti? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "