Okunma

Bu Adamı 50.000 Kişi Takip Ediyor


26 Ocak 2009 Pazartesi 12:13
Bu Adamı 50.000 Kişi Takip Ediyor

Sinema dünyasıyla yakından ilgilenenler için Stephen Fry ismi tanıdık gelebilir. Ama bilmeyenler için bu adamın artık sadece televizyon ve sinema fanatiklerince değil, internet kullanıcılarının da takibinde olduğunu söyleyebiliriz.


52 yaşındaki Stephen Fry hayranlarıyla buluşmak için interneti kullanıyor.

Fry’ın geçmişinde gişe hasılatı yüksek çok fazla film bulunmuyor. V for Vendetta ve Karşınızda Peter Sellers dışında çok bilinen çalışmalar yok. Ama Fry, hem başta BBC olmak üzere televizyonlardaki çalışmaları hem de stephenfry.com adresinde yayınlanan ve bir blog için oldukça başarılı olan internet sitesi sayesinde popülerlik sınırlarını zorluyor. Ve Fry, bu sayede sadece Twitter’da 50.000 takipçiye ulaşmış durumda. Sosyal ağları oldukça etkin kullanan Stephen Fry’ın Facebook’taki hayran sayısı ise şimdilik 37.408. Fry’ın bir diğer bilinmeyen yanı ise açık kaynak meraklılarını ilgilendiriyor. Kendisi, tam bir GNU fanatiği…

:: Türkiye’de Twitter’dan takip ettiğiniz ünlü var mı?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Bu Adamı 50.000 Kişi Takip Ediyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Bu Adamı 50.000 Kişi Takip Ediyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Bu Adamı 50.000 Kişi Takip Ediyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "