Okunma

Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu


18 Ekim 2015 Pazar 10:00
Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu

Twitter yeni CEO’su Jack Dorsey ile büyük bir yükselişe geçti. İşten çıkarmaları gözardı edersek mikro blog hizmeti gerçekten de güzel işler çıkarıyor diyebiliriz. Twitter’ın yeni ve renkli CEO’sunun haricinde markaya bir başka ünlü isim daha dahil oldu. Steve Ballmer Twitter’ın resmen %4 ortağı konumunda. Bu şaşırtıcı gelişmeyi tabii ki yine Twitter’dan öğreniyoruz. 2016 senesinde beklenen mali denge değişiminden önce bu yatırım CEO Jack Dorsey’in özellikle işine yarayacak.

Toplam 800 milyon dolarlık hisse 

Twitter borsa değerlerine göre toplam 20 milyar dolar değerinde bir marka. %4 ise 800 milyon dolara denk geliyor. Ancak bu matematik hesabını günümüz değerlerine göre hesaplıyoruz. İşin ilginç yanı ise Ballmer’ın hisse alımlarını ne zaman yaptığı ile ilgili net bir bilgimizin olmaması. Steve Ballmer’ın Twitter hisselerinin %4’üne sahip olduğunu kendisine ait olduğu resmi olarak onaylanmayan bir hesaptan atılan Tweet ile öğrenildi. Ancak daha sonra Bloomberg Steve Ballmer ile iletişime geçip kendi ağzından hisse alımını onayladı.

Bloomberg’e göre Steve Ballmer hisse alımını aslında çok uzun zaman önce yapmadı. Hatta geride bıraktığımız hafta içinde bir gün bu işlem gerçekleşmiş olabilir. Bu da bugün hesaplanınca 800 milyon dolar olarak ortaya çıkan rakamın çok aşağısında olmayan bir rakama denk geliyor. Gerçekten büyük bir yatırım olan bu meblağ ile CEO Jack Dorsey 2016 senesindeki planlarını daha rahat ve geniş kapsamlı yapabilecek. Böylesi bir yatırımın ve ortaklığın gerçekleşmesinden sonra yeni yıl Twitter’ın senesi olacak. 

:: Steve Ballmer’ın Twitter’ın hissedarı olması hakkındaki yorumlarınız nelerdir? 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  hiç sevmiyorum bu adamı ya, cahil okumuşlardan.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  nası koyduk'un en meleke hali yahu

 3. SDN Okuru dedi ki:

  twitterın CEO sunun kim olduğunu bilmiyor musunuz gerçekten?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Twitter R.I.P

 5. TheFame dedi ki:

  Twitter i batirmasa bari

 6. SDN Okuru dedi ki:

  şimdi tamam işte

 7. SDN Okuru dedi ki:

  twitter da batar şimdi…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Tipe bak

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Ne fikirsiz insanlar var ya… Bana ne bunlardan krdşm gmş.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Ve twitter batar

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Banane bunlardan kardeşim burası teknoloji ile ilgili site değilmi ya

" Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Ballmer Twitter’a Ortak Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "