Okunma

Steve Ballmer’dan Son Mektup


05 Şubat 2014 Çarşamba 07:00
Steve Ballmer’dan Son Mektup

Microsoft‘ta bir dönem daha sona erdi. Satya Nadella‘nın şirketin yeni CEO’su olarak açıklanmasıyla birlikte adı Microsoft ile özdeşleşmiş Steve Ballmer emekliye ayrıldı. 1980 yılında Microsoft‘a katılan Ballmer, 34 yıldır kesintisiz çalıştığı şirketten ayrılırken bir veda mektubu kaleme aldı.

Mektubunda Satya Nadella‘yı Microsoft‘un yeni CEO‘su olarak duyurmalarından duyduğu heyecenı dile getiren Ballmer, Nadella‘nın mükemmel bir CEO olacağını ve Microsoft’un geleceğine dair inancının tam olduğunu ifade etti.

“Beraber çalıştık, yeteneklerini gördüm.”

“Satya kanıtlanmış bir liderdir. O güçlü teknik beceriler ve mükemmler ticari sezgilere sahiptir.” şeklinde sözlerini sürdüren eski CEO, Nadella‘nın pazarda neler olup bittiğini görme ve fırsatları sezme yeteneklerinin bulunduğu söyledi. Ballmer sözlerini “Yıllarca Satya ile yakın olarak çalıştım ve bu becerileri defalarca gördüm” şeklinde sürdürdü.

“Bu şirketi seviyorum…”

Microsoft‘un dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğunu söyleyen Steve Ballmer, bu şirketi sevdiğini, dünyayı değiştirmek üzere bir araya geldikleri iş ortaklarını sevdiğini, sınıftaki öğrencilerden son kullanıcılara, küçük firmalardan hükümetlere ve en büyük ticari işletmelere uzanan müşteri çeşitliliğini sevdiğini sözlerine ekledi. Ballmer, Microsoft’u dünyada çalışılacak en ilginç yer yapan ve kendisine liderlik etme şansı sunan tüm çalışanlara teşekkür etti.


Steve Ballmer’ın En İlginç Anları

:: Steve Ballmer yönetimindeki Microsoft’un en iyi ürününün hangisi olduğunu düşünüyorsunuz?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Steve Ballmer’dan Son Mektup”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adam şimdi krallar gibi yaşıyor biz de arkasından atıp tutuyoruz Nadella Win8 i iyice bir şekle sokarsa efsane olur Win8 kısmen başarısız olsa da değişimin önünü açtı ve unutmayın ki Windows 7 de Vista nın kırpılmış hali gibi bişeydi win7 kullanıyorum

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Ballmer’e evde iyi macbook air parçalamalar…

 3. Elusive dedi ki:

  Bende bayan sanmıştım :d

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam win8 basari diyemi gidiyo

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam Ceoluğa pk yakışmıyordu. Ama Nadellanın hayat hikayesini okudum. Bu adam hindistanda büyüyük dünyanın en büyük yazılım şirketinde Ceo olduysa kafasına koyduğu herşeyi yapar diye düşünüyorum. Şahsen Microsoft için Nadella bir dönüm noktası olacak.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  win7

" Steve Ballmer’dan Son Mektup konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Ballmer’dan Son Mektup ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Ballmer’dan Son Mektup ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "