Okunma

Steve Jobs’a Sert Cevaplar


22 Ekim 2010 Cuma 08:50
Steve Jobs’a Sert Cevaplar

Geçmişte Apple’ın CEO’su Steve Jobs‘un, Apple’ın 3. çeyrek raporlarından sonra Google ve Mobil işletim sistemi Android ve BlackBerry’nin üreticisi RIM hakkında birçok açıklama yaptığını duyurmuştuk. Buna karşılık olarak Steve Jobs’a birçok yerden büyük tepkiler geldi.


Steve Jobs

Jobs’a ilk cevap, açıklamalarından tam 8 saat sonra Google’dan Andy Rubin‘den geldi. Rubin, Twitter üzerindeki bir tweet’e yazdığı birkaç satır kod ile Google Android kodlarını indirebilebileceğini ve kişilerin bu kodları özelleştirerek kendi işletim sistemlerini yapabileceklerini dolaylı olarak açıkladı.

Ardından RIM’ın CEO’su Jim Balsillie‘den ve TweetDeck’ten açıklamalar geldi. Balsillie, Apple’ın, müşterilerin ne düşünmesi gerektiğine karar vermemesi gerektiğini, geliştiricilerin daha fazlasını talep ettiğini ve bu raporların Apple’ın gerçek gücünü yansıtmadığını söyledi.

 


Jim Balsillie

Jobs’un Android’i eleştirirken TweetDeck uygulamasının 200’e yakın sürümü olduğunu söylemesi üzerine, TweetDeck’ten ise farklı bir açıklama geldi. TweetDeck, Android ve birçok cihazla çalışmanın oldukça güzel olduğunu, Android sayesinde telefonda yapılabilecek değişiklerin sayısının epey fazla olduğunu ve 200’e yakın sürüm olmasına rağmen tüm bu versiyonların sadece 2 kişi tarafından yapıldığını belirtti.

:: Steve Jobs’un başlattığı bu polemikte sizce kim haklı?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Steve Jobs’a Sert Cevaplar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’a Sert Cevaplar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’a Sert Cevaplar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "