Okunma

Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı


10 Şubat 2012 Cuma 05:45
Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı

FBI, Steve Jobs ile ilgili beklenen raporunu açıkladı. Raporda Steve Jobs‘ın daha önce de belirtildiği gibi uyuşturucu kullandığı ve özellikle okul çağlarında LSD denilen halüsinatiflerle içli dışlı olduğu ortaya çıktı.

Ayrıca Steve Jobs‘ın bazı konularda amaçlarına ulaşmak için dürüst davranmadığı ve gerçekleri çarpıtma yoluna gittiği de raporda yer alan önemli başlıklardan biri.

Steve Jobs‘ın kesinlikle güvenilemez biri olduğunu belirten rapora göre, Steve Jobs çok hızlı bir şekilde çarpıtılmış gerçekliklerle dolu bir çevre yaratabilme yetisine sahipti.

Bu yeteneğini kullanarak insanları manipule etmeyi başarıyordu. Bu sebeple de asla güvenilmemesi gereken kişilerden biriydi.

FBI‘ın hazırladığı rapor, Steve Jobs‘ı tanıyan 29 kişi ile yapılan röportajlar ve sorgulamalar sayesinde oluşturuldu. Sorguya ve röportaja katılan herkesin ismi de raporun sonunda yer alıyor.

Rapor’da başka neler var?

FBI‘ın raporuna göre 1985 yılında Steve Jobs‘a bir bombalı tehdit eylemi gerçekleştirildi. Ankesörlü telefonlardan arayan bir kişi Jobs’a oturduğu apartmanın altında üç adet bomba olduğunu ve bir milyon dolar fidyeyi tren yordamıyla göndermezse havaya uçuracağını söyledi.

Haberin devamını okumak için lütfen ikinci sayfaya geçin.

Ayrıca dördüncü bombanın da belirtilen trende olacağını ve Jobs parayı bırakırken etrafta polise rastlanırsa trenin de havaya uçurulacağı kendisine söylenenler arasındaydı.

Steve Jobs ise bu hikayeye inanmayarak FBI‘ı aradı ve fidye talep eden kişi ortadan kayboldu. FBI parmak izlerinden ya da görüşmenin yapıldığı ankesörlü telefondan bir sonuç elde edemedi.

Bu olayın dışında Steve Jobs hakkında açılan birkaç şirket içi ve şirket dışı dava da raporda yer aldı.

:: Steve Jobs hakkındaki FBI raporu hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kanalı nerde acaba

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Vay keş vay

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yıllardır söyledik inanmadılar. Alın size resmi rapor!

 4. huseyin93 dedi ki:

  Gözüm tutmamıştı zaten. Tipinden uyanık biri olduğu anlaşılıyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Apple ilk simgesini LSD sayesinde kazanmış olabilir o zaman!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  FBI raporuna ne kadar guvenilir ki ?

 7. SDN Okuru dedi ki:

  unutulsada şu adamı görmekten kurtulsak heryerde, babamı bu kadar görmüyorum yaw…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  adam ölmüş gitmiş arkasından rapor düzenleyip yavşaklık yapmaya gerek yok

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Steve Jobs gençliğinde LSD kullandı ve sonrasında mac, iphone, ipad gibi teknoloji dünyasında devrim yaratan ürünler yarattı. Sonuç olarak biz de LSD kullanmalıyız

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bence herkesin hayatında hatalar vardır ölunun arkasından konuşmak günahtır

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Olmusun arkadindan konusmayin gunahtir.

 12. SDN Okuru dedi ki:

  STEVE JOBS’U O ZAMANLAR ANLAYAMAYANLAR ONUN HAYALLERİNİ COK UÇUK BULDUKLARININ BİR GÖSTERGESİDİR. YAPTIGI BİLGİSAYARLAR TELEFONLAR O HAYALLERİN BİR URUNUDUR.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Şeytan öldü… Kesinlikle çok doğru. İmkanı olsa iliğinizi emerdi…

 14. engerex dedi ki:

  Vay manipuleci Jobs vay. Zamanında her haltı yemiş.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  vay bağımlı

" Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs Hakkında FBI Raporu Yayımlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "