Okunma

Steve Jobs’tan Önemli Açıklama


14 Ocak 2009 Çarşamba 22:30
Steve Jobs’tan Önemli Açıklama

Zamanında pankreas kanseri teşhisi koyulan ve mucize eseri tek bir ameliyatla bundan kurtulan Steve Jobs‘un sağlık durumu hem Apple‘ın hem de Apple’ın geniş hayran kitlesinin huzurunu kaçırıyor. Artık günlük işlere bile tesir etmeye başlayan ve borsadaki durumunu kötüleştiren bu hasta-sağlıklı dedikodularına son vermek için,  Steve Jobs uzunca bir süre şirketin başında durmayacağını açıkladı. Jobs tarafından şirkettekilere gönderilen açıklamanın tam metni  Türkçe çevirisiyle burada.

Türkçe Tam Metin

Takım Arkadaşlarım,

Eminim ki geçen hafta Apple topluluğuyla paylaştığım ve gayet kişisel olan mektubu gördünüz. Ne yazık ki, sağlığım üzerindeki merak, artık sadece benim ve ailemin değil Apple’daki herkesin de hayatını olumsuz biçimde işgal etmeye başladı. Buna ek olarak, geçen hafta, sağlıkla ilgili sorunlarımın düşündüğümden daha karmaşık olduğunu da öğrenmiş bulunuyorum.

Kendimi ilginin odağından çekip sağlık sorunlarıma odaklanabilmem ve Apple’daki herkesin de muhteşem ürünler sunmaya odaklanabilmesi için, Haziran sonuna kadar sağlık mazeretiyle buralarda olmayacağım.

Tim Cook’tan Apple’ın günlük işlerinden sorumlu olmasını rica ettim ve eminim ki yönetim kadrosunun geri kalanı da çok iyi iş çıkartacak. CEO olarak, buralarda yokken önemli stratejik kararların alınmasına yine iştirak etmeyi planlıyorum. Yönetim kurulumuz da bu planı tamamen destekliyor.

Bu yaz hepinizle görüşmek üzere,

Steve

Yani?

Görünüşe göre, Steve Jobs, bu defa sağlığından çok da umutlu değil. Bize bu mektupta, tek yazmadığı şey vasiyeti gibi geliyor; fakat daha önce ameliyatla kurtulduğu kansere tekrar yakalanmış olabileceği ihtimali, kötümser de olsa yüksek olasılığa sahip bir durum.

:: Apple, Steve Jobs olmadan hayatta kalabilir mi?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Steve Jobs’tan Önemli Açıklama”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    allah sifa versinde, dusunmektende kendimi alamiyorum, para ile mutluluk hele ki saglik hic olmuyor demek ki…
    bu arada bill yine ipe un serpe serpe, ensesini gunese vermis gidiyor….

" Steve Jobs’tan Önemli Açıklama konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’tan Önemli Açıklama ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’tan Önemli Açıklama ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "