Okunma

S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada!


24 Şubat 2018 Cumartesi 08:00
S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada!

Apple kurucularından Steve Jobs tarafından doldurulmuş ve imzalanmış istihdam anketi bir açık artırma ile yeni sahibini bulacak. Peki, bu anket belgesinin hikayesi ne?

Steve Jobs imzalı parçalar açık artırmaya çıkıyor!

Jobs, 1972 yılının sonbahar sömestri sırasında Reed College’a kayıt yaptırmış olsa da ailesinin yetersiz fonlarını korumak üzere 6 ay sonra buradan ayrıldı. Öte yandan Shakespeare, dans ve kaligrafi dahil olmak üzere çeşitli derslere girmeye devam eden 18 yaşındaki Jobs 1,5 yıl daha kampüste kalmaya devam etti. Tüm bu derslerin Macintosh bilgisayarların yenilikçiliğini etkileyen sanatsal dünya görüşünü şekillendirmeye yardımcı olduğu belirtiliyor.

Steve Jobs

1973 yılından kalan ve çok iyi durumda olduğunun altı çizilen bu tek sayfalık başvurunun ise, Jobs’ın daha sonra devrim yaratacağı ve yeni yeni şekillenmeye başlanan teknoloji endüstrisinde çalışmak için istekli olduğunun bir kanıtı olarak görülüyor. Başvuruda Yetenekler bölümüne bakıldığında, Bilgisayar ile Hesap Makinesi kısımlarının işaretlenmesi ve “tasarım, teknoloji” olarak da bunların yanına not düşülmesi dikkat çekiyor. Özel Yetenekler bölümünde ise “elektronik teknolojisi veya tasarımcı mühendis. Dijital. Hewitt-Packard yakınındaki Bay’den” yazılmış.

Steve Jobs

Ek olarak, yine Jobs imzalı ve 2001 yılına ait Mac OS X teknik kılavuzu da yine koleksiyonerlere sunuluyor. Bu kılavuzun sahibi ise, bizzat kendisinin Cupertino’daki bir Apple eğitim oturumu sonunda park alanında imzayı Apple kurucusundan kendisinin aldığını belirtiyor.

RR Auction tarafından 8-15 Mart tarihleri arasında açık artırmaya çıkartılacak Steve Jobs imzalı iş başvurusunun 50 bin dolar ve üstü fiyatla alıcı bulması bekleniyor. Teknik kılavuzun ise 25 bin dolar ve üstü fiyatla satılacağı tahmin edilmekte.

:: Açık artırmaya sunulacak bu parçalar hakkında düşünceleriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada!”

  1. Kerim dedi ki:

    :))) Adamlar ne yapacaklarini sasirdilar artik. Dunyanin civisi cikti. Yazik bize.

  2. Ferit Bey dedi ki:

    Jobs’un hayatı devam etmese de noktaları birleştirmeye devam ediyor. Birleştirmeye devam edecek gibi.

" S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda S. Jobs’lı iş başvurusu açık artırmada! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "