Okunma

Apple’ı Kim Krize Soktu?


25 Ekim 2008 Cumartesi 09:22
Apple’ı Kim Krize Soktu?

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın borsada ciddi bir darbe almasına sebep olan Steve Jobs’un kalp krizi geçirdiğine dair asılsız haberin kaynağı tespit edildi. Apple’daki tek adam ve beyaz renkli bilgisayar kullanan kitlelerin ruhani lideri Steve Jobs’un tamamen sağlıklı ve hayatta olduğu bilgisiyle beraber düzelen duruma sebep olan şey, bir gencin bir internet sitesine gönderdiği haber olarak kayıtlara geçmiş. CNN tarafından “kullanıcıların içerik gönderdiği” iReport bölümüne düşen haber, doğruluğu teyit edilene kadar zarar verecek biçimde etrafa yayılarak firmaya ciddi bir maddi zarar vermişti.

Kâr Amaçlı Değil

Kimliği tespit edilen gencin, Apple hisselerinin sert düşüşünden bir fayda sağlamak için değil, sadece biraz eğlenmek için bu işi yaptığı belirtiliyor. Bizce esas eğlence, bu gencin kimliği açıklanırsa, Apple paydaşları, yatırımcıları ve borsa oyuncuları tarafından kıskaca alındığında başlayabilir.

:: Apple, Steve Jobs olmadan hayatta kalır mı?

Bilgi için: Alley Insider
Yazan: Berkin Bozdoğan
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Apple’ı Kim Krize Soktu?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Buradan, firmanın iğne ipliğine bağlı olduğunu görebiliyoruz aslında… Demek ki, Jobs olmadan Apple’da yaratıcı düşüncelerin devamının geleceğine inanmıyor piyasa…

" Apple’ı Kim Krize Soktu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Apple’ı Kim Krize Soktu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Apple’ı Kim Krize Soktu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "