Okunma

Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev


29 Eylül 2010 Çarşamba 12:53
Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev

Son yıllarda iPhone ve iPad gibi ürünlerle dünyanın teknoloji gündemini meşgul eden Steve Jobs, şimdi de tarihe geçecek bir proje için hazırlıklarına başladı. Üstelik bu projenin kendi ailesi dışında kimseye bile faydası olmayacak.

Daha önce 1920’lerden kalma bir malikanede yaşayan Jobs, 6 yıl önce kendine daha modern bir ev satın almıştı. Ancak, teknoloji dünyasının agresif patronu bu evden sıkıldı ve dünyanın teknolojik ev konseptini terkrar belirleyecek bir malikane için hazırlıklarına başladı.

Jobs’ın üzerinde çalıştığı proje kendisiyle birlikte dünyanın en zengin 10 kişisi listesini paylaşanları bile kıskandıracak cinsten olacak. Apple CEO‘sunun planlarına göre, yeni malikanesinin içinde bulunacak şapel bile sadece çelik ve camdan inşaa edilecek.

 


Şu anda plan aşamasında olan ev özellikleriyle insanı daha şimdiden heyecanlandırıyor

 

Modern Bir Mucize Yaratmayı Hedefliyor

Jobs’la birlikte bu özel ev tasarımı üzerinde çalışan kişilerin yaptığı açıklamaya göre Apple CEO’sunun yeni yuvası, yazılım ve donanımın sanat eseri gibi birleşimi olarak anılacak. Dahi olarak anılan Jobs’un yeni evi için yakın çevresi iHouse adını taktılar bile.

Tüm ailesini bir evde toplamak isteyen Jobs, hem klasik hem de modern mimarinin nimetlerinden faydalanmayı tercih etmiş.

Planlara göre, Jobs’un yeni evinde 3 garaj, 5 yatak odası ve özel bir sera bulunacak. Apple CEO‘su, evindeki ışıklardan bilgisayarlara kadar herşeyin özel bir ağ bağlantısına sahip olmasını istiyor.

Bu konuda fikirleri o kadar uçuk ki, mekanın içerisindeki bazı taşlar kendiliğinden aydınlatmalı olacak ve tüm evin ışık sistemi özel bir network ile bağlantılı olacak. Teknoloji dünyasının agresif yöneticisi böylece evinde ışıklandırma için başka bir ürün kullanmayı düşünmüyor.

22 ay içerisinde tamamlanması beklenen ev şu anda proje aşamasında, ancak Jobs’ın planlarını duyanlar daha temeli atılmayan bu yapı için şimdiden heyecanlanmayı başladı. Evin yapımının 8.5 milyon dolarla 13.5 milyon dolar arasında mal olması bekleniyor.

:: Steve Jobs bu eviyle sizce tarihe geçecebilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Evin duvarlarına dokunmayın aman!
    Bir problemden dolayı elektrikler kesiliyormuş! 😀

" Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’dan Üstün Teknolojili Ev ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "