Okunma

Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı


02 Kasım 2011 Çarşamba 14:02
Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı

Steve Jobs’ın kendisiyle tam işbirliği içinde yazılmış tek biyografisini yazan Walter Isaacson daha önce Benjamin Franklin ve Albert Einstein‘ın da çok satan biyografilerini kaleme almıştı.

Kitabın giriş bölümünde belirtildiğine göre Jobs’la iki yıldan uzun süre boyunca yapılan kırktan fazla röportajın -ayrıca yüzden fazla akrabasıyla, arkadaşıyla, hasmıyla, rakibiyle ve iş arkadaşıyla yapılan görüşmelerin- temel alındığı bu kitap, kusursuzluk tutkusuyla ve azmiyle altı endüstride (kişisel bilgisayarlar, animasyon filmler, müzik, telefonlar, tablet bilgisayarlar ve dijital yayıncılık) çığır açmış yaratıcı bir girişimcinin inişli çıkışlı hayatını ve güçlü kişiliğini anlatıyor.

Jobs bu kitabın yazılma sürecinde işbirliğinde bulunsa da, yazılanlar üstünde söz sahibi olmayı ve hatta kitabı yayınlanmadan önce okuma hakkını bile istemedi.

Hiç sınır koymadı, tersine tanıdığı insanları dürüst konuşmaya teşvik etti. “Gurur duymadığım bir sürü şey yaptım, örneğin 23 yaşındayken kız arkadaşımı hamile bırakmam ve sonrasındaki tavrım bunlardan biri,” dedi. “Ama öğrenilmesine izin veremeyeceğim kadar kötü sırlarım yok.”

Domingo Yayınevi tarafından yayımlanan kitabı satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Biyografiyi e-kitap olarak satın almak için de buraya tıklayabilirsiniz.

:: Steve Jobs’ın biyografisini okumayı düşünüyor musunuz?
yazarHakan Kilyusufoğlu

Yazdığı haberlerdeki olayları farklı bakış açılarından sunmayı seven yazar, SDN’nin yazı işleri müdürü olarak çalışmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Adam ölür ölmez kitabı çıktı ne ara yazıldıda piyasaya sürüldü.onun üzerinden para kazanıyorlar

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kitabı bir hafta önce ön siparişe girdiğinde ipad kullanarak istemiş***** Jobs’un sayesinde iphone’dan,yurtiçi kargo uygulaması ile 2 saniye içinde kargomun nerde olduğunu gö***** gece gelmiş.Onun sayesinde banka,kargo,bilet vb… herşeyi telefonumuzla ***** olan ne varsa ona Steve Jobs’un eli değmiş***** bol ***** gerçek bir dahiyi kaybetti.

  Not : ***** garageband uygulaması ipad’den sonra iphone için çıktı.İnceleme ***** en önemli ve en keyifli uygulamalarından ***** Apple Store’da 4. sı***** yada inceleme ***** bir uygulamanın insanlara tanıtılması gerektiği düşüncesindeyim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  steve jobs olmasaydı kesinlikle hayatımızdaki bir çok şey değişirdi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  her seferinde teknolojinin nimetleri yılın son çeyreğinde alan güzel türkiyeme sesleniyorum, biraz uyanın tepkinizi koyun, size ne kadar ilgili alaka gösterildi ise sizde okadar ilgili alaka verin karşıdakine, biyografisi çıkmış, gelecek yılın son çeyreğinde getirselerdi ne olurdu ?

" Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’ın Türkçe Biyografisi Çıktı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "