Okunma

Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı


26 Aralık 2012 Çarşamba 06:15
Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı

Steve Jobs‘ın ölümünden bir süre önce yapımına başlattığı Venus adlı yatın yapımı 28 Ekim 2012 tarihinde tamamlanarak denize indirilmiş fakat yoculuk yapamadan yeniden karaya demirlemek zorunda kalmıştı.

Çünkü tasarımında Steve Jobs gibi oldukça fazla parmağı olan Philippe Starck’ın yatın yapımından olan alacağının ödenmediği ortaya çıkmış ve Hollanda mahkemeleri de yatı bağlama kararı almıştı.

Fransız AFP ajansının dün geçtiği haberle Fransız tasarımcı Philippe Starck’ın iddia ettiği gibi 9 milyon Euro değil, yatın toplam maliyetinin yüzde 6’sına denk gelen 6.3 milyon Euro’Luk bir borcun olduğu belirtilirken, Jobs’ın ailesinin teminat mektubunu Philippe Starck’a göndermesiyle sorun çözülmüş oldu.

Tartışmanın noktalanması ile birlikte Venus yeniden denize indirilerek yolculuk yapmaya hazır hale getirildi. Fakat burada başka bir problem daha yaşandı ve Hollanda’daki hava şartlarının oldukça kötü olması nedeniyle yatın denize açılması ve Jobs’ın ailesine teslim edilmesi yine gecikti.

:: The Venus sizce görmemişlik mi? Yoksa Steve Jobs için gerekli miydi?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı”

 1. Quickly dedi ki:

  Dosya konusu bu haber mi?
  Bence de tam dosya konusu olmaya layık çok teferruatlı ve de üzerine incelemeler yapılması, akademik çalışmalar yapılıp makaleler, tezler yazılması gerek bir konu. Tebrikler Editör!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne görmemişliği yahu o kadar paran olsa siz’de alırsınız ben’de adam çalışmış kazanmış. Buna bizim hiçbir şekilde görgüsüzlük gibi ithamlar etmememiz gerekiyor. Sonuçta o yatı alacak parayı milli piyangodan kazanmadı adam ha kazansa dahi birşey denemez. Ayrıca Steve Jobs dediğiniz kişinin üstünde 1 siyah elbise ve 1 mavi kottan başka hiç birşey görmedim görende olmamıştır büyük ihtimal. Bu adama görgüsüz demek biraz ayıp olur.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu yat deilki gemi

 4. SDN Okuru dedi ki:

  adam son günlerini burada geçirmek istemiş sanırım ama. işte ölüm beklemediğin an geliyor …

 5. SDN Okuru dedi ki:

  keşke orda yatsam

 6. SDN Okuru dedi ki:

  gemi lan bu ne yatı

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Fani dünya, 100 milyonluk yat yaptır, binemeden öteki tarafa…

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ah reyiz oldun gittin arkandan dönenlere bak :/

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Dünyanın en pahalı çirkin yatı ünvanını alır…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bence yat işine girecekti 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  “Yatın toplam maliyetinin yüzde 6’sına denk gelen 6.3 milyon Euro’Luk”
  Ha maşallah

 12. spybot dedi ki:

  Güzel yatmış

" Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’ın Yatı Serbest Bırakıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "