Okunma

Steve Jobs’ın Yerini Kim Alacak?


10 Ocak 2011 Pazartesi 07:50
Steve Jobs’ın Yerini Kim Alacak?

Bazı şirketler başlarındaki liderler ile özdeşleşirler. Bu duruma en büyük örnek olarak Apple gösterilebilir.

Dünyanın her yerinde, kendisine gönülden bağlı hayranlar yaratan Apple bu duruma Steve Jobs sayesinde geldi. Steve Jobs dışında başka hiçbir CEO’nun müşterilerden oluşan özel bir hayran kitlesi yok. (Steve Jobs Oyuncakları Her Yede)

Peki, Apple denilince akla ilk gelen isim olan Steve Jobs olmadığı zaman şirketin durumu ne olacak? Şu an faal olarak şirketin başında olsa ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtilse de 2009 yılında ağır bir hastalık geçirip karaciğer nakli yaptıran Steve Jobs günün birinde Apple’ın başından ayrılmak zorunda kalacak.

Steve Jobs’ın sağlık durumunun ne kadar iyi olduğu merak ediliyor. Bir sunumda Jobs’ın tansiyonu ekranda gösterilmişti

Steve Jobs’dan Sonra Ne Olacak?

Steve Jobs’tan sonra şirketin durumunu merak eden Apple hissedarları, 23 Şubat’ta yapılacak yıllık toplantıda mevcut yönetimdekilerin yerini alması planlanan kişilerin detaylı bir listesini istemeye hazırlanıyorlar.

Apple yönetim kurulu ise bu plana karşı çıkıyor. Yapılacak toplantıda, hisse sahiplerinin bu teklife ret oyu vermesini isteyen yönetim kurulu, şirketin yönetim kademesinde gelecekte yer alacak isimlerin belli olduğunu fakat bunu tüm kamuoyuna açıklamanın hata olduğunu belirtti.

:: Sizce Steve Jobs’ın yerini kim alabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Steve Jobs’ın Yerini Kim Alacak? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Jobs’ın Yerini Kim Alacak? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Jobs’ın Yerini Kim Alacak? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "