Okunma

Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları!


17 Nisan 2017 Pazartesi 02:00
Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları!

Önümüzdeki hafta Silikon Vadisi ComicCon düzenlenecek ve etkinliğin teması olarak da “İnsanlığın Geleceği: 2075 yılında nerede olacağız?” konusu belirlenmiş durumda. Bizler muhtemelen buralarda “Samsung Galaxy S250 sızdırıldı!” haberleri yapıyor olacağız, orası kesin.

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın yarattığı bu etkinlik üç gün sürecek ve çeşitli konferanslarda insanlığın geleceği tartışılacak. Steve Wozniak’ın 2075 yılı için ise oldukça kesin ve net fikirleri olduğu kesin.

2075’te daha güçlü bir Apple!

2075 yılına geldiğimizde Türkiye ne halde olur bilmiyoruz ama Steve Wozniak, Apple ve Facebook gibi büyük şirketlerin geleceği hakkında kesin fikirlere sahip. Bunun sebebi de Facebook, Apple ve Google’ın sahip olduğu para diyebiliriz.

Wozniak’a göre Apple, kasasında bulunan 250 milyar Dolar sayesinde istediği her alanda yatırım yapma şansına sahip. Aynı şekilde Google ve Facebook için de benzer şeyler söylenebilir. Bu yüzden bu üç şirketin 2075 yılında şu anda olduğundan çok daha güçlü bir durumda olacağını iddia ediyor Wozniak.

17-04/17/steve-wozniak.jpg

Bunların dışında yapay zekanın artık tam anlamıyla hayatımıza girmiş olacağını ve insanların hastalıklarının teşhisi için doktora gitmesine gerek kalmayacağını, bu işi de yapay zekanın halledeceğini belirtiyor.

Şu anda bomboş olan çöllerde de yeni yerleşim alanlarının kurulacağını ve bu yüzden de evsizlik probleminin ortadan kalkacağı da Wozniak’ın 2075 yılı ile ilgili tahminleri arasında.

:: Sizce 2075 yılında neler olacak?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam ne icti acaba? Zeki olabilir sahsiyet fakat gelecek icin ongordukleri cok sacma, yani oyle seyleri beceremiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kullanıyor acaba

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Peki bunun Steve Jobs a faydası ne?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güclü bir google için evet diyorum sevgili sdn sizde varmisiniz 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  2075de S76 çıkar, S250 değil :))

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ben yarinimi dusunemiyorum bunlar 2075 diyor.

  1. Anonim dedi ki:

   ay6nen

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ukala

 8. SDN Okuru dedi ki:

  75 sene sonra bu adamın dediklerinden çok ama çok daha farklı bir dünya olacak, bir kere insanlar su anki gibi biyolojik kalmaya devam ederse robotlar insanlardan katbekat daha üstün olacak, hastalık teşhis etmek kadar boş işlerle ugrasmayacaklar

 9. SDN Okuru dedi ki:

  dayı 60 sene sonra kim öle kim kala, kimse sonsuza kadar yaşamaz, bu firmalar için de geçerli.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Nokia'da 90'larda öyle diyordu 🙂 Bunlar goygoydan başka birşey değil. 10 yıl sonra o markaların ne olacağı bile belli değil.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  2075 dediğimiz 60 sene sonrası acaba o zamana shiftdelete.net kalır mı ne haberi internet ne olacak acaba internetin geçmişi 20 sene yokken 3 katı senede nolur kim bilsin

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Biz sanki küçülecek sanıyorduk. Ne kadar boş bir haber.

 13. SDN Okuru dedi ki:

  58 sene sonrayı konuşmaya gerek yok, işine bak dayı saçmalama

 14. SDN Okuru dedi ki:

  2075'te güçlü bir Apple için Evet 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  250 milyar dolar biriktirdiniz artık fiyatları ucuzlatın bee

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Bhep çılgındı bu ç*****

" Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Steve Wozniak’tan 2075 yılı açıklamaları! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "