Okunma

Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor!


16 Ocak 2018 Salı 10:30
Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor!

Sosyal medya kullanarak hikayeler oluşturulmasına olanak veren Storify, kullanıcıları ile üzücü haberi paylaşmıştı. Peki, Storify ne zaman kapanıyor ve Wakelet  alternatif olabilecek mi?

Storify için kapatma kararı alındı, Wakelet fırsat bildi!

Gazetecilerin ve kreatiflerin portfolyosunu göstermek ve içerik sunmak amacıyla tercih ettiği servis, 16 Mayıs 2018 tarihinde hizmetini sonlandırıyor. Açıklama itibarıyla yeni kullanıcı kaydı almayan şirket, kapanacağı tarihten sonra da varolan kullanıcılarının servise erişimine izin vermeyecek.

Storify, Wakelet

2010 yılında hayata geçirilen servis, 2013 yılında Livefyre tarafından satın alınmıştı. Bundan birkaç yıl sonra ise Livefyre, Adobe bünyesine katılmıştı. Şimdi ise Storify kullanıcılarının içeriklerini aktaracak yeni bir yer arayışında olduğunun altı çiziliyor. Bu durumu fırsat bilen Wakelet adlı içerik kuratörlüğü platformu, bu kullanıcılar için içeriklerini aktarabileceği basit bir araç bile sundu. Bu araç dışında tweet’lerin toplu eklenmesi, içeriklerin hashtag ile eklenmesi ve yeni tasarım gibi ek güncellemeler de sunuluyor.

Wakelet Pazarlama Müdürü Misbah Gedal, rakiplerinin kapanması ile birlikte kullanıcılara öncesine göre daha hızla ve kolayca içerik girmelerini sağlayacak güçlü bir alternatif sunmak istediklerini vurguluyor. Böylece kullanıcılar kaldıkları yerden devam edebilecek.

:: Servisin kullanıcısı mıydınız ve yeni platforma geçiş yapacak mısınız?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor!”

 1. Anonim dedi ki:

  lender

 2. Anonim dedi ki:

  money lender

 3. Anonim dedi ki:

  direct lender payday loans

 4. Anonim dedi ki:

  direct lender installment loans

 5. Anonim dedi ki:

  money lender

 6. Oğuz dedi ki:

  Vay be yazık olmuş. Kapanmasa haberimiz bile olmayacak siteden.

" Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Storify veda ediyor, Wakelet yerine geçiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "