Okunma

Stüdyo Kalitesinde Baskı


10 Haziran 2009 Çarşamba 12:28
Stüdyo Kalitesinde Baskı

A3+ ebadından 14 inç ebadına kadar, uzun süre dayanıklı, olağanüstü baskılar veren PIXMA Pro9500 Mark II, profesyonel fotoğrafçıların iş yükünü önemli ölçüde azaltıyor. Başarılı renk mükemmelliği ve skalası için PIXMA Pro9500 Mark II, standart olarak 10 renkli pigment temelli, tek tek değişebilen mürekkep sistemi kullanıyor.

Renklerin arasında bulunan mat siyah ve foto siyah sayesinde fotoğrafçılar, parlak ve mat kağıtlara mürekkep tanklarını değiştirmeye gereksinim duymadan baskı alabiliyorlar.  Görüntüyü satılabilir bir ürün haline getirmek için baskı alınacak doğru kağıdı seçmek büyük önem taşıyor. Sağlanabilecek kârı en yükseğe çıkartabilmek için PIXMA Pro9500 Mark II, Canon tarafından üretilen kağıtların yanı sıra çok çeşitli kağıtlara baskı yapılabilmesine olanak veriyor.

Şaşırtıcı, yüksek kaliteli baskılar, Canon’un yüksek parlaklıktaki kağıtlarına,  bronzlaşmadan veya parlaklık farkı olmadan alınabiliyor; desteklenen diğer Canon kağıtları arasında yarı parlak, mat ve güzel sanatlara uygun kağıtlar bulunuyor.  

PIXMA Pro9500 Mark II, kanal başına 16 bitlik kapasiteye ek olarak, 276 trilyon renk olasılığıyla hem tam renkli, hem de tek renkli baskıda olağanüstü yumuşak tonlamalar sunuyor. Atanmış tek renk mürekkepler renk kalıplaşmasını en aza indirirken, fotoğrafçıların daha yumuşak doğal ve gri tonlama elde edebilmelerini sağlıyor.

PIXMA Pro9500 Mark II modelinde, Canon Kyuanos teknolojisi kullanan yeni bir Ambient Light Correction (Ortam Işığını Düzeltme) özelliği bulunuyor. Kullanıcılar baskının görüneceği ışık tipini seçebiliyor; son baskının renkleri otomatik olarak düzenlenerek sonucun fotoğrafçının istediği gibi çıkması sağlanıyor.
 
Fotoğraf profesyonelleri için görüntülerine güvenerek onları göstermek ve satmak için en önemli etken, baskının ömrüdür. PIXMA Pro9500 Mark II modeli, nesiller boyu parlaklığını koruyan uzun özürlü baskılar için özel olarak tasarlanmış olan Canon LUCIA pigment mürekkeplerini kullanıyor.

PIXMA Pro9500 Mark II Özellikler

A3+ ve 14 inç geniş profesyonel mürekkep püskürtmeli yazıcı
10 Tekli Mürekkep Sistemi
Görüntünün uzun ömrü için Lucia Pigment Mürekkepleri
Olağanüstü parlak kağıt baskısı
Şaşırtıcı  doğal tek renk baskılar
Güzel Sanatlar kağıtlarında arşivlenebilecek baskılar
Özel girişli Adobe Photoshop Elements & Canon Easy PhotoPrint Pro yazılımı
Kanal başına 16bitlik fotograf baskısı
Ambient Light Correction (Ortam Işığını Düzeltme) özelliği
Çok çeşitli üçüncü şahıs kağıtlarını destekler.
Kağıtlar için düz baskı yolu
DVD/CD Direkt Baskı

:: Çektiğiniz fotoğrafları kağıda basıyor musunuz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Stüdyo Kalitesinde Baskı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bu aletten aldığınız kağıdı 1 gün suda bırakın yarına resimin yerinde yeller eser amatör kullanıcılar içindir bu. 100 milyar lık minilabın yerinimi alacak akıl var mantık var 🙂 (G3TR)

" Stüdyo Kalitesinde Baskı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Stüdyo Kalitesinde Baskı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Stüdyo Kalitesinde Baskı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "