Okunma

Kısa Adreslerin En Kısası


13 Mart 2009 Cuma 13:49
Kısa Adreslerin En Kısası

Uzun adresler, linkini iletmek istediğimiz kişilere gönderirken sorun yaratabiliyor. Bazı sitelerin tek bir adresini satırlar dolusu göndermek hem gönderen hem de alıcı tarafında, “bu kadar uzun adres olur mu?” eleştirisini de beraberinde getiriyor.


Adres kısaltma servisleri arasındaki rekabete StumbleUpon da katıldı.

Bu uzun adresleri kısaltmak amacıyla yayın yapan tinyurl ve Türkiye merkezli twshot‘a sağlam bir rakip geliyor. İnternet kullanıcılarının yakından tanıdığı isimlerden StumbleUpon, shortURL olarak adlandırılan bu servislere “su.pr” adresiyle katılıyor. Yeni servisi kullananlar, tıpkı rakiplerinde olduğu gibi uzun adresleri “su.pr/abc1d” gibi bir adresle gönderebilecek. Su.pr’ın önümüzdeki haftalarda başlaması bekleniyor.

:: Bu tür kısaltma servislerini kullanıyor musunuz?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kısa Adreslerin En Kısası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kısa Adreslerin En Kısası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kısa Adreslerin En Kısası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "