Okunma

Suç mahalli için artırılmış gerçeklik


10 Aralık 2016 Cumartesi 13:00
Suç mahalli için artırılmış gerçeklik

Microsoft’un Hololens’i gibi ürünler, arttırılmış gerçeklik teknolojisini hayatımıza sokmaya hazırlanırken, Pokemon Go benzeri oyunlar bu teknolojiyle yapılabileceklerin küçük bir örneği olarak önümüzde duruyor.

Hollanda polisi, şimdi artırılmış gerçeklik teknolojisini, suç mahallini incelerken kullanmak üzere hazırlık yapıyor.

Peki bu yöntem nasıl işleyecek?

Hollanda polisi, takacağı Hololens benzeri özel gözlüklerle, suç mahallinde çalışırken, farklı uzmanlar da bu görüntüleri masa başından canlı olarak izleyecekler.

Böylece polis memurlarının fark etmesinin mümkün olmayacağı, uzmanlık gerektirebilecek delileri ortaya çıkarmak ve hızlıca aksiyon almak mümkün olabilecek.

Uzmanlar, artırılmış gerçeklik sistemiyle, polis memurlarının dikkat etmesini, incelemesini istedikleri noktaları işaretleyebilecek ve hatta onlara nasıl hareket etmeleri gerektiğini detaylıca gösterebilecek.

Bu yöntem sayesinde, suç mahalline uzmanların gelmesi ve inceleme yapması için gereken sürede, suçluların kaçmasının önüne geçerek, polislerin delilleri hızlıca değerlendirmesi hedefleniyor.

::Güvenlik güçlerinin arttırılmış gerçeklik teknoloji kullanması konusunda ne düşünüyorsunuz?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Suç mahalli için artırılmış gerçeklik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bildiğin canlı yayın.

" Suç mahalli için artırılmış gerçeklik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Suç mahalli için artırılmış gerçeklik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suç mahalli için artırılmış gerçeklik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "