Okunma

Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı!


23 Aralık 2016 Cuma 04:00
Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı!

Ankara’da Rus büyükelçiyi öldüren suikastçının üzerinden çıkan iPhone 4s, Türkiye, Rusya, Amerika ekseninde yeni bir kriz çıkarabilir.

Suikastçının üzerinden çıkan iPhone 4s’i incelemek isteyen polis ekipleri, telefonun şifreli olduğunu gördüler ve şifreyi kırmak için yapılan çalışmalar şimdiye dek sonuç vermedi.

9to5mac‘in haberine göre ve Apple’ın açıklamalarına göre, iddiaların aksine Apple, kendilerine telefon şifresinin kırılması için bir talep gelmediğini açıkladı. 

Araştırmalara katılan Rusya cephesi, telefonun şifresini kırmak için çoktan harekete geçti. Başarılı olurlar onu göreceğiz.

Kimse Apple şifresi kıramıyor

Öte yandan, geçtiğimiz yıl ABD’de halkın üzerine ateş açan bir teröristin üzerinden de kilitli bir iPhone çıkmış ancak FBI şifreyi çözemeyince Apple’dan kilidi kırmasını istemiş ve olumsuz cevap almıştı.

Rusya ise, güncellemede belirttiğimiz gibi Apple’a böyle bir soru yönetmediği için şifreyi kırmak için teknisyenlerden oluşan bir ekibi yolladı.

:: Sizce Apple, iPhone şifresini kırması için Türkiye’ye yardım eder mi?

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

68 yorum - “Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Yorumların hepsini al çöpe at durumu açıkca ortada.

" Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suikastçinin iPhone şifresi kırılamadı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "