Okunma

Sun Artık Oracle’ın


20 Nisan 2009 Pazartesi 12:34
Sun Artık Oracle’ın

2009’un satın alınma ihtimali yüksek şirketlerinden Sun Microsystems artık Oracle bünyesinde. Şirketin 7.4 milyar dolara Oracle’a satıldığı resmi olarak da doğrulandı. Geçtiğimiz haftalarda IBM’in hisse başına 9.40 dolar teklif ettiği Sun’la görüşmeler birkaç hafta boyunca sürdürülmüş, ancak taraflar anlaşamayınca IBM teklifini geri çekmişti.


Oracle’ın Sun’ı satın aldığı bugün resmen doğrulandı.

Oracle’ın Sun’a teklifi ise IBM’den çok az daha yüksek. Hisse başına 9.50 dolar teklif eden Oracle’ın teklifi kabul edildi ve 7.4 milyarlık toplam bedelle satış gerçekleşti. Açıklamanın ardından Oracle’ın hisselerinin ciddi prim yapması bekleniyor.

:: Bu işe rakipler nasıl yanıt verir?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sun Artık Oracle’ın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    MYSQL’in geleceğini merak eder oldum iyice

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yılın haberi, MySQL ne olacak?

" Sun Artık Oracle’ın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sun Artık Oracle’ın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sun Artık Oracle’ın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "