Okunma

Sun da İşçi Çıkarıyor


17 Kasım 2008 Pazartesi 11:30
Sun da İşçi Çıkarıyor

Teknoloji, yaşanan ekonomik krizden en ağır hasarları alan sektörlerden biri. Her geçen gün yeni bir teknoloji devi, ya küçülmeye gidiyor ya da gelecekle ilgili karamsar bir tablo açıklıyor. Son olarak Sun Microsystems, yazılım bölümünü yeniden yapılandırıp, global iş gücünü %18 oranında küçülterek 6.000 kişiyi işten çıkaracağını duyurdu. Yeniden yapılanmanın önümüzdeki yıl için 500 ila 600 milyon dolar değerinde olacağını söyleyen Sun, 2009 mali yılında ise 375 ila 450 milyon dolar masraf yapacak. Yılın ilk çeyreğini milyar dolar seviyesinde kayıplarla geçiren Sun Microsystems, bu kararıyla kimseyi şaşırtmazken, yine de geleceğe yönelik umutsuzlukları artırmaktan geri kalmıyor.

:: Ne olacak bu teknoloji sektörünün hali?

Bilgi İçin : Sun Microsystems
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Sun da İşçi Çıkarıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu kadar büyük firmalarin adam çıkararak karlılık saglamalari çok sacma. Karlar zararlar milyarlar iken elemanlarin maliyeti en fazla birkac milyon. Bu durumda işten adam cikarmak sadece isguzarlik…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Sun’un logosuna bayıldım başka bir şey demiyorum 🙂 çok hınzır bir logo 🙂

" Sun da İşçi Çıkarıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sun da İşçi Çıkarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sun da İşçi Çıkarıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "