Google CEO’sundan yapay zeka benzetmesi!


20 Ocak 2018 Cumartesi 16:00
Google CEO’sundan yapay zeka benzetmesi!

Google CEO’su Sundar Pichai, bir televizyon programında yaptığı konuşmada yapay zekanın insanlığın şu anda üzerinde çalıştığı en derin şeylerden biri olduğunu ve bu nedenle onu temel araçlar ile karşılaştırdığını dile getirdi.

Pichai, ateş ve elektrik sayesinde toplumda oluşan değişimin bir benzerinin yapay zeka ile yaşanacağını dile getiriyor. Ancak, bu çalışmalarda çok dikkatli olunması gerektiğini ve insanlığı tehdit edebileceğini özellikle vurguluyor.

Sundar Pichai: Yapay zeka toplumsal bir değişim yaşatacak!

Ateş ve elektriğin büyük bir fayda sunmasına rağmen yanlış kullanımda ölümcül sonuçlar doğurabildiğini ifade eden Pichai, benzer şekilde yapay zekanın yıkıcı etkilerinin olabileceğini hatırlatarak doğru kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Yapay zekanın geliştirilmesi için büyük çalışmalar yapan bir lider olarak tanınan Google CEO’su, yapay zeka sayesinde ilerleyen yıllarda iklim değişikliği sorunları ve kanser tedavisi gibi ciddi problemlerin çözüme kavuşacağına inanıyor.

Toplumun daha parlak ve mutlu bir geleceğe kavuşacağını dile getiren Pichai, bazı mesleklerin yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu kabul ediyor.

Ragyolog, avukat ve muhasebeci gibi mesleklerin tarihe karışabileceğini belirten Pichai, insanların bu konuda endişe etme hakkına sahip olduğunu, ancak teknolojik gelişmeleri benimsemek zorunda olduğunu dile getiriyor.

Tarihin, geri çekilen ülkelerin şanslı olmadığını gösterdiğini dile getiren Google CEO’su, değişimi benimsemek zorunda olduğumuzu vurguluyor.

:: Google CEO’su tarafından yapılan bu açıklamalar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google CEO’sundan yapay zeka benzetmesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google CEO’sundan yapay zeka benzetmesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google CEO’sundan yapay zeka benzetmesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  2. 2 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  3. 3 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  4. 4 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  5. 5 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  6. 6 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  7. 7 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  8. 8 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!
  9. 9 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  10. 10 Apple Watch Series 6 inceleme! Apple Watch Series 6 inceleme!