Okunma

Sunucu Satışlarına Sanallaştırma mı Kıydı?


29 Mayıs 2009 Cuma 06:52
Sunucu Satışlarına Sanallaştırma mı Kıydı?

Küresel pazarda sunucular her zaman önemli bir kalem olmuştur. Özellikle büyüyen veri merkezleri ve daha çetrefilli hale gelen internet uygulamaları sürekli daha fazla işlem gücü ve depolama talep ediyor. Peki küresel krizle birlikte sunucu satışları ne kadar düştü? Suçlu kriz mi yoksa verimlilik ve yönetilebilirliği çılgınlar gibi artıran sanallaştırma mı?

Düşüş Miktarı Korkutucu

IDC tarafından yapılan araştırmaya göre sunucu satışları 2008’in ilk çeyreğine göre %26,5 düşmüş durumda. Bu mecradan elde edilen gelir ise %24,5 oranında azalarak 9,9 milyar dolar düşüş yaşamış. Üst seviyede sunucu ihtiyacı sürekliliğini korurken, sanallaştırma teknolojisi özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelerde yeni sunucu alımının önünde önemli bir engel teşkil ediyor. Bu sebeple, sanallaştırmanın da sunucu satışlarındaki düşüşü tetiklediği raporda belirtilenler arasında.

:: Sanallaştırma sunucu satıcılarını batırır mı?

Bilgi için: IDC
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Sunucu Satışlarına Sanallaştırma mı Kıydı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sunucu Satışlarına Sanallaştırma mı Kıydı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sunucu Satışlarına Sanallaştırma mı Kıydı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "