Okunma

Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler!


26 Mart 2019 Salı 09:00
Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler!

Her ne kadar son kullanıcıya yansımasa da biyonik teknolojiler, her geçen gün gelişmektedir. Protez kollar ve protez bacaklar gibi biyonik cihazlar, fiziksel engelli kişilerin normal bir yaşam sürmesine katkıda bulunurken bazı biyonik cihazlar ise insanları adeta bir süper kahramana dönüştürüyor.

Biyonik teknolojiler geleceği gösteriyor

Genel olarak biyonik teknolojilere bakıldığında geleceği görebiliyoruz. Ölümsüzlük gibi uç hayallerin yanı sıra, gelecekte insanların süper güçlere sahip olacağı görülüyor. İşte gelecekte insanlığa süper güç verecek biyonik teknolojiler listesi!

HULC Dış İskeleti

Titanyum bir gövdeye sahip olan HULC dış iskeleti, genelde askeriyeye yönelik çalışan Berkley Bionics ve Lockheed Martin tarafından geliştirilmiştir. Cihaz, kullanıcısının 200 kg’ye kadar ağırlık kaldırmasına olanak sunuyor.

biyonic teknoloji

Güç vermesinin yanı sıra metabolik enerji miktarını aza indirgeyen dış iskelet, düşük oksijen tüketimi ve kalp atış hızını dengeleyerek uzun mesafe yürümelerine ve koşmalarına da yardımcı oluyor.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler!”

  1. Anonim dedi ki:

    Soğan, ıspanak yee temel resi gibi ol.. Bizim taktik bu..

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    İnsanlık bundan sonra eskisi gibi olamayacak

" Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Süper kahramana dönüştüren biyonik teknolojiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "