Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #4


13 Ekim 2015 Salı 09:00
Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #4

Deadpool için Marvel evrenindeki en çılgın, en vahşi karakterlerden biridir, diyebiliriz. Kahramanlığın aksine, tam bir anti-kahramandır. Üstün ninja özellikleri, neredeyse ölümsüz oluşu ve hiç durmayan çenesi, okuyuculara oldukça eğlenceli anlar sunar. Gelin şimdi Deadpool’un hikayesine bir göz atalım.

Deadpool Doğuşu

15-10/13/1.jpg

Bir X-Men serisi olan New Mutants’ın 1991 yılındaki 98. sayısında ortaya çıkmıştır. Çıkışıyla birlikte o kadar beğeni toplar ki, diğer bir çok çizgi roman serisinde kendine yer bulur. Spider-Man, Wolverine, Hulk gibi bir çok popüler seride bazen düşman bazen dost olarak yer alır. Kendine ait olan Deadpool serisi de 1997’den beri yayınlanmaktadır.

Deadpool Hikayesi

15-10/13/2.jpg

Gerçek adı Wade Wilson’dır. Wolverine gibi o da Kanadalıdır. Annesini genç yaşta kanserden, babasını da bir cinayette kaybeder. Ardından orduya katılır fakat bu da çok uzun sürmez. Ordudan atılmasından sonra paralı asker olarak hayatına devam eder. Bu arada Logan (Wolverine) ile de yolları kesişir. Dünyanın bir çok yerinde görevden göreve koşarken kanser olduğunun farkına varır, fakat tedaviyi reddeder. Wolverine gibi Wade de süper asker programı olan Weapon-X’e katılır. Burada hastalığının daha iyi tedavi edileceğine inanır.

Kanseri oldukça ileri safhada olduğu için tedavisinde değişik bir yol izlenir; Wolverine’in o eşsiz kendini yenileme özelliği! Bu özellik Wade’e aktarılır, böylece kanserin zarar verdiği hücrelerin yenilenmesi sağlanacaktır. İşler pek yolunda gitmez, bu özellik kanser hücrelerine geçer ve Wade’in hastalığı büyük bir hızla tüm vücudunu sarar.

Wade artık başarısız deneklerin arasındadır. Bu başarısız denekler üzerinde korkunç bir oyun oynanmaktadır. Hangi deneğin önce öleceği üzerine bahisler kurulup, eğlenilmektedir. Bu sisteme de “Deadpool(Ölü havuzu) denmektedir. Wade burada ölür fakat bu onun için yeni bir başlangıçtır. Ölüm tarafından geri gönderildiğinde, tabiri caiz ise ortalıkta hiç bir canlı bırakmaz, intikamını alır. Oradaki bütün ölen arkadaşlarının anısına, onun adı artık Deadpool’dur!

Deadpool Özellikleri

15-10/13/3-1444686381.jpg

Usta bir ninjadır. Kullandığı en klasik silahı, her zaman yanında olan ikili ninja kılıçlarıdır. Hemen hemen bütün ateşli silahları kullanır. Kısa mesafede ışınlanabilir. Kendini iyileştirme yeteneği Wolverine’den daha iyidir, bile denebilir. Defalarca parçalanır, ölür ama hiç bir şey olmaz. Hulk ile olan dövüşlerinden bile sağ çıkmayı başarabilmiştir. Çok gevezedir, o kadar çok konuşur ki, hiç silah kullanmadan bu özelliğiyle bile düşmanlarını alt edebileceğine inanabilirsiniz. Kafasının içinde hep iki ses vardır; biri daha mantıklıyken, diğeri oldukça çılgındır.

Beyazperdede Deadpool

15-10/13/4-1444686508.jpg

İlk olarak X-Men Origin: Wolverine filminde yer almıştır. O dönem henüz tam olarak Deadpool kıvamına gelememiş olsa da Ryan Reynolds’ın oyunculuğuyla, oldukça etkileyici bir dövüş sahnesiyle de hafızalarımıza kazınmıştır. Yaklaşık beş senelik aradan sonra, beklenen haber gelmiş ve Deadpool’un da artık kendi hikayesini anlatan filmi duyurulmuştur. Tekrar Ryan Reynolds’ı Deadpool olarak göreceğimiz filmi merakla bekliyoruz! Ayrıca Marvel sinematik evreninde bugüne kadar hiç görmediğimiz vahşilikte bir film, bizleri bekliyor.

:: Deadpool Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
5 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
NikO ASMU
NikO ASMU
5 yıl önce

Digerlerini bekliyorum

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

çok iyi olmuş. merak ettiğm bi karakerdi

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

En sevdiğim karakterlerdendir

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

güzel makale olmuş…

SDN Okuru
SDN Okuru
5 yıl önce

favori kahramanımdır benim aslında

" Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #4 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #4 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Süper Kahramanlar Hakkında Her Şey #4 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!