Superonline Hedeflerini Açıkladı


07 Mayıs 2010 Cuma 10:17
Superonline Hedeflerini Açıkladı

Turkcell Grup şirketlerinden Superonline, 2009 yılı sonuçlarını ve 2010 yılı yatırım hedeflerini açıkladı. 1 Mayıs 2009 tarihinde Tellcom ile birleşen firma, Superonline ortak markasıyla yollarına devam etmeye karar vermişti. Şirket yöneticilerinin açıklamasına göre firma bu birleşmenin de etkisiyle 2008 yılına kıyasla 2009 yılında yüzde 58’lik bir büyüme göstermişti.

Firma 2008 yılında 160 milyon TL olan yatırımlarım miktarını  2009’da yüzde  yüzde artırarak 50’nin üzerinde artırarak 260 milyon TL’e yükselti. Superonline yetkilileri açıklamalarında bu yılda yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Firma, 2010 yılında başlatacağı İpek Yolu Fiber Yolu’na dönüşecek kampanyasıyla uluslar arası dijital şehirler oluşturmayı hedefliyor. 

Fiber optik altyapı genişlemeye devam edecek.

Fiber optik altyapı çalışmalarına 2007 Ekim ayında başlayan firma 2009 yılında uluslar arası internet kapasitesini  7 kat artırarak 300 GB/ sn seviyesine ulaştırdı. Ulusal ve uluslararası alanda 2009 başında 45 olan ve 2010 başında sayısını 60’a çıkardığı uluslararası operatörlerle doğrudan iş ilişkisi içerisinde olan Superonline bu yıl daha farklı hedefler üzerinde yoğunlaştı.

Firmanın, İpek Yolu’nu Fiber Yolu’na dönüştürme vizyonu ile Türkiye’ye komşu ülkelerdeki operatörler ile fiber optik altyapı üzerinden arabağlantılar yapılmasını da hedefliyor. Bugüne kadar Türkiye’nin Batı komşuları ile sağlanan fiber arabağlantılar, 2010 yılında diğer komşulara da yayılarak Türkiye’nin Doğu ile Batı arasındaki köprü konumuna yeni bir anlam katacak.

:: Firmanın yatırımları ilginizi çekti mi? Sizce Superonline hangi konulardaki yatırımlarını artırmalı?
Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Superonline Hedeflerini Açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Superonline Hedeflerini Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Superonline Hedeflerini Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2